У Києві відбувся кліматичний форум для освітян

2-3 листопада, напередодні міжнародної конференції ООН щодо зміни клімату (СOP 23), в столиці пройшов Форум «Кліматична освіта 2017: Молодь вирішує!». Вчителі, громадські активісти, а також  учні зі ...

5
У Києві відбувся кліматичний форум для освітян

2-3 листопада, напередодні міжнародної конференції ООН щодо зміни клімату (СOP 23), в столиці пройшов Форум «Кліматична освіта 2017: Молодь вирішує!». Вчителі, громадські активісти, а також  учні зі всієї України зустрілися, аби знайти спільні точки перетину та об’єднати зусилля задля вирішення проблеми зміни клімату.  На порядку денному Форуму стояло навчити вчителів  та представників громадськості співпрацювати з молоддю та залучати школярів до реалізації екологічних освітніх проектів, а також перейняти кращі міжнародні практики роботи з молоддю.

IMG_6398

“Проводити цей Форум важливо, бо освіта про зміну клімату це не тільки про клімат, це й про зміни, яких ми так прагнемо в сучасній шкільній освіті. Це про критичне мислення, про рівність і демократію, про глобальні проблеми і локальні рішення, – ділиться Катерина Мірошніченко, виконавча директорка ГО «Світ Освіт» та організаторка події: ми хочемо надати можливість молоді вирішувати яким буде їхнє майбутнє, на яке кліматичні зміни матимуть значний вплив”.

2

Під час Форуму відбулася панельна  дискусія за участі школярів, які власноруч ініціювали та реалізували в своїх школах екологічні проекти, такі як «Компола» – проект із компостування харчових відходів в школах, «Шкільний еко-хаб у Хмельницькому», «Школа енергії» та інші. Школярі  поділилися своїм досвідом, мотивацією та проблемами, які в них виникали під час реалізації проектів, а також  зарядилися енергією на майбутнє.

4

На другий день для вчителів та громадських активістів пройшли 2 тренінга, на одному з яких експертка Міжнародного інституту екологічних проблем в м. Берлін  Альмут  Таран поділилася досвідом Німеччини у залученні молоді до міського планування та показала надихаючі відео з проектів, які були реалізовані школярами та вчителями Берліну.

Учасники дослідили м.Київ та намалювали карту Шевченківського району з нанесеними на неї проблемами відсутності зелених насаджень,  баків для роздільного збору сміття, надмірної кількості авто та обговорили шляхи залучення школярів до їх вирішення.

5

Зміна клімату – серйозна проблема, яка стоїть перед людством у 21 сторіччі, 2017-й рік, разом з двома попередніми стали найтеплішими  за всю історію метеоспостережень, такі дані оприлюднила  Всесвітня метеорологічна організація. Своїми необдуманими діями ми створюємо проблеми наступним поколінням , тож ми маємо дати можливість молоді вирішувати майбутнє та брати ініціативу у свої руки!

Цього року Форум “Кліматична освіта” відбувся вже вдруге і вже став  майданчиком для зустрічі вчителів, представників громадських організацій та молоді, спільна мета яких – виховання громадських лідерів, що в майбутньому будуть вирішувати екологічні проблеми міст і селищ.

Організатор Форуму «Кліматична освіта 2017: Молодь вирішує» - громадська організація «Світ Освіт», подія відбулася за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, центру екологічних ініціатив «Екодія», Шведського товариства охорони природи, DRA та Brot für die Welt.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я