У Києві відкрилася Виставка “Братство. Богоявлення. Собор”

25 травня в Національній академії мистецтв України відбулося урочисте відкриття виставки, присвяченої Богоявленському собору Києво-Братського монастиря.Виставка, яку відкрили незадовго до Дня Києва, ...

_u2a0209
У Києві відкрилася Виставка “Братство. Богоявлення. Собор”

25 травня в Національній академії мистецтв України відбулося урочисте відкриття виставки, присвяченої Богоявленському собору Києво-Братського монастиря.

Виставка, яку відкрили незадовго до Дня Києва, порушує питання тяглості цінностей та сенсів, які роблять Київ вічним і прекрасним містом, а українство – києвоцентричним.

Виставка розповідає й про інші святині Києва, які більшовики нещадно руйнували у 20–30-х роках минулого століття, виправдовуючи свої дії браком цегли, про що свідчать представлені документи. 

“На виставці ми показуємо велич археологічної та історичної спадщини Києва на прикладі Богоявленського собору, який є знаковим для нас, адже свого часу його було побудовано коштом Івана Мазепи. Тому історія собору – це ще й історія багатьох видатних особистостей, які досліджували пам’ятку та захищали її. Через усю експозицію ми проводимо паралелі між злочинами більшовиків, які зруйнували собор у 1936 році, та злочинами рашистів сьогодні”, – розповіла Тетяна Осінчук, керівник Центру консервації предметів археології. 

Окрім історії самого собору та осіб, пов’язаних із його будівництвом, а потім захистом та науковими дослідженнями, організатори показують повторюваність жахливих злочинів росіян проти духовної спадщини й культури України. Про це красномовно свідчать інсталяції Національного музею Революції Гідності та Національного музею історії України у Другій світовій війні.

В інсталяції “Уламки” Музей Майдану представив речі з храмів, зруйнованих 2022 року. Їх було зібрано під час експедицій Національного музею Революції Гідності у межах місії Штабу порятунку спадщини. В експозиції можна побачити врятовані рештки з Церкви Різдва Пресвятої Богородиці (c .В’язівка Житомирської області) та Свято-Георгіївського скиту Свято-Успенської Святогірської лаври (с. Долина Донецької області).

“Виставка, яка розповідає про Богоявленський собор та руйнування храмів під час війни, надзвичайно важлива сьогодні. Адже це не лише про фіксацію злочинів, а й про велику надію на дослідження та неминучу відбудову українських храмів. Частина з них пережила Першу та Другу світові війни, але їх було знищено в теперішній війні. І цей факт не може не вражати. В окремій інсталяції на виставці ми представили 18 експонатів зі збірки Музею Майдану. Усі ці речі зібрано протягом минулого року в експедиціях команди на звільнені території”, – зазначив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності. 

_u2a0253_2

У межах експозиції представлено дві мінівиставки: “Ті, що вижили. Предмети культу” (26–28 травня) та “Мовою документів. Злочин проти Богоявленського собору” (триватиме протягом травня–червня).

Виставка триватиме до кінця червня в Національній академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20). 

Організатори: Центр консервації предметів археологіїДепартамент охорони культурної спадщини КМДА

 

Джерело: Національний музей Революції Гідності.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Вікно Відновлення» запустило сервіс безплатної взаємодопомоги «Один Одному»

Завершилась серія публічних консультацій щодо Стратегії розвитку Калинівської громади через нові цифрові методики

Як об’єднуватись для вирішення проблем? Волинський Інститут Права провів тренінг для активних жителів

Одеса приєдналася до європейської культурної мережі Culture Next

Голоси Півдня: обмін досвідом між Львовом і Херсоном для економічного відновлення та підтримки зайнятості

Ментальне здоров’я діток Березанщини, що мають особливі освітні потреби