У Києві завершився дитячий благодійний проект “50 Добрих Справ”
Проєкт "50 добрих справ" - скретч-мапа для маленьких благодійників покликаний допомогти дітям дізнатись про 50 способів зробити добре діло і розвинути в собі звичку робити добро щодня. Завдання мапи ...
Додано:
Марина Пінькевич
Проєкт “50 добрих справ” – скретч-мапа для маленьких благодійників покликаний допомогти дітям дізнатись про 50 способів зробити добре діло і розвинути в собі звичку робити добро щодня. Завдання мапи для дітей 6-10 років були різноманітними за тематикою, проте об’єднаними цінностями які організатори (київський осередок НСОУ “ПЛАСТ”) закладали у проект: благодійність, гра, навчання, співпраця, а також – одним результатом – примножити добро у світі. Отримати мапу учасники з Києва та області могли безкоштовно, заповнивши заявку на сайті проекту.
Впродовж 6 місяців діти виконували добрі справи поступово, за що отримували “Дипломи благодійників” різних ступенів, а фіналісти виграли спеціальні призи від організаторів.
У підсумку, в акції взяло участь понад 1200 дітей. Через карантинні умови та певні обмеження у виконанні завдань (багато з них передбачали контакт з організаціями, школами чи дитсадками, тощо) до фіналу проекту дійшли 80 учасників, які виконали усі завдання мапи та надіслали підтвердження організаторам.
“Ми вклали у створення мапи усю нашу любов до дітей, а також досвід і знання багатьох поколінь волонтерів, які вже понад 100 років присвячують свій час вихованню свідомих, відповідальних, повновартісних громадян”, – додає головна координаторка проекту “50 добрих справ” Леся Іващенко.
До виконання добрих справ долучались навіть цілі класи, як наприклад у приватній початковій школі “Ух-ти”, де діти виконувати завдання разом з друзями у школі, а допомагали малечі класні куратори (загалом у школі до проекту долучилось 86 дітей). За відгуками головної кураторки акції у школі, мапа “50 добрих справ” ще більше здружила дітей у спільній справі – висадці дерев коло школи, збиранні благодійної передачі в зону АТО, відвідинах притулку для тварин. “Добрі справи надихали наших школярів, діти стали уважнішими одне до одного, вчителів та батьків і це – неймовірно помітно”, – коментує кураторка.
Про свої здобутки та враження учасники розповідали в соцмережах за хештегом #50добрихсправ, а найактивніші стали героями рубрики “Мої 50 Добрих Справ” на сторінках Київського Пласту (Артем Гісем, 10 років – перший фіналіст проєкту; Всеволод Кокшаров, 8 років; Аня Костін, 7 років; Володимир Петрук, 8 років). Протягом участі у проєкті багато дітей здійснили власні маленькі мрії – відвідали притулки для тварин, влаштували власні театральні вистави, а також – спробували втілити добрі вчинки, які перетворили у звичку – говорили компліменти вчителям і друзям, користувались екоторбинками, вимикали воду, передавали книжки для бібліотек. Беззаперечним фаворитом маленьких благодійників стало завдання “зробити годівничку для птахів”, до якого, за розповідями батьків, діти долучали усіх членів родини. Головне, що зрозуміли діти-учасники проекту – добро може бути різним: цікавим та веселим, захопливим та приємним, а може навіть перетворитись у справжню пригоду!
“Ми вдячні усім!”, – підсумовують організатори конкурсу. Дітям, які долучались до проєкту і з завзяттям та від щирого серця виконували добрі справи, нашим фіналістам-благодійникам, які втілили 50 добрих справ (і деякі з них – навіть неодноразово :). Окремо – дорослим, які розповідали про успіхи своїх дітей, радили мапи знайомим і найголовніше – підтримували і допомагали дітям, адже деякі завдання потребували їхньої участі.
Проєкт “50 добрих справ” реалізовано в рамках грантового конкурсу «Інноваційні ідеї розвитку культури благодійності» від Zagoriy Foundation.