У Луцьку підсумували річну діяльність Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії

«Місцева демократія» - вислів простий і складний водночас. Простий, тому що кожен розуміє, що населення має бути активним учасником створення, змін, обговорення та реалізації місцевої політики, з ...

??????????
У Луцьку підсумували річну діяльність Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії

DSCN5305«Місцева демократія» – вислів простий і складний водночас. Простий, тому що кожен розуміє, що населення має бути активним учасником створення, змін, обговорення та реалізації місцевої політики, з іншого ж – часто ефективне використання інструментів прямої демократії здається недосяжною мрією, далекою перспективою, яка поки «не на часі».

Для того аби створити належну локальну нормативно-правову базу, навчити населення висловлювати свої думки та позиції правовими методами, а владу навчити слухати, прислухатись та враховувати думку громадськості, протягом року на Волині працює Волинський ресурсний центр розвитку місцевої демократії, який 12 травня 2016 року, підводив підсумки своєї річної діяльності.

«На наше переконання  для того, щоб зробити реформи, що відбуваються в країні,  ефективними необхідно максимально залучити громадськість. Ми своєю діяльністю намагаємось максимально це забезпечити. Вдячні Міжнародному фонду «Відродження», Всеукраїнській асоціації сприяння самоорганізації населення та Офісу реформ за підтримку нашої діяльності. Отож, за рік діяльності нам вдалось ініціювати створення робочих груп у містах Волині для напрацювання проектів Статуту. Крім того, ми активно працювали над створенням «малих конституцій» об’єднаних територіальних громад. Доречі, сьогодні Статут за основу був прийнятий у Голобській територіальній громаді. Важкими виявились навчальні семінари для депутатського сектору міст Волині, які носили назву «Прозорість. Довіра. Результат». Депутати часто не вважають за потрібне вчитись, але ті, які долучались до наших заходів, наразі активно з нами співпрацюють», – зазначила керівник Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії, Ірина Гайдучик.

Активна діяльність ведеться і в м. Луцьку. Наразі, за ініціативи ресурсного центру, Михайла Шелепа, керівника виконкому “Громадського руху “Народний контроль” на Волині та активістів м. Луцька за погодженням із міськими головою створюється  спільна робоча група, яка напрацьовуватиме зрозумілі та відкриті процедури та правила використання інструментів прямої демократії у місті. Йдеться про внесення змін до Статуту м. Луцька та напрацювання відповідних Положень.

Олег Герасимчук, експерт Офісу реформ, зазначив: «Ми почали співпрацювати із ресурсним центром після підписання відповідного меморандуму близько року тому. В першу чергу, це було зумовлене тим, що розвиток прямої демократії має бути основною подальшого розвитку об’єднаних територіальних громад. Ми провели ряд спільних заходів та активно долучились до розробки Статутів об’єднаних територіальних громад. Наразі, вважаю, що потрібно максимально підтримувати та продовжувати започатковану діяльність».

Не обійшлось і без проблем у діяльності. В першу чергу, на думку керівника Ресурсного центру, вони зумовлені небажанням громадськості та представників органів місцевого самоврядування слухати та чути один одного. «Нерідко під час заходів для активістів ми чуємо їх зневіру та нарікання на бездіяльність органів влади. Заходи ж в стінах місцевого самоврядування проходять під лозунгом «громадськість сама не хоче проявляти активність, зазначає Ірина Гайдучик. Такі думки та позиції потрібно долати, і напевно, після кожних виборів, новообраних представників громади та активістів знову і знову потрібно садити за стіл переговорів».

Впродовж заходу були окреслені подальші кроки та перспективи діяльності Ресурсного центру. «Ми закликаємо усіх небайдужих та бажаючих, недивлячись на складність теми «розвиток місцевої демократії», долучатись до нашої діяльності. Помічники нам дуже потрібні», – зазначає Ірина Гайдучик.

????????????????????

Довідково

Захід відбувся в рамках проекту «Місцева демократія. Волинь. Перезавантаження», що впроваджується за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я