У Львові стартувала Школа стратегічного планування
Стратегічне планування є основою ефективного управління та розвитку громад, особливо в умовах динамічних змін і викликів сучасного світу. Це не просто формальність чи модна тенденція, а інструмент, ...
Додано:
Ірина Куропась
Стратегічне планування є основою ефективного управління та розвитку громад, особливо в умовах динамічних змін і викликів сучасного світу. Це не просто формальність чи модна тенденція, а інструмент, який дозволяє громадам системно і наполегливо досягати поставлених цілей.
Саме тому стартувала Школа стратегічного планування — проєкт, покликаний розширити середовище експертів зі стратегічного планування, які в майбутньому ефективно формуватимуть міцний фундамент для розвитку громад. Перша тренінгово-навчальна сесія проходила у Львові протягом трьох днів та зібрала понад 100 учасників з 22 областей України.
Школа стратегічного планування впроваджується Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини в рамках проєкту «Стратегічне планування в українських громадах 2.0» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Протягом трьох днів учасники мали змогу ознайомитися з основами стратегічного планування, архітектурою планувальних документів на національному, регіональному та місцевому рівнях, отримати практичні інструменти для роботи з громадами, поділитися власним досвідом, успішними кейсами та активно попрацювати в групах. Учасники зазначили, що практичні завдання і приклади з реального життя стали дуже цінними елементами навчання. Особливий акцент зроблено на інтерактивних сесіях, кейсах із реальних громад та симуляційних вправах, які дозволяють учасникам закріпити здобуті знання на практиці.
«Дякую експертам за те, що вони діляться цінним досвідом з тими, хто прагне розвивати свої навички управління та планування довгострокової перспективи розвитку громад. Особливо цінно, що в рамках навчання теорія була поєднана з практикою», — зазначила учасниця Школи стратегічного планування Марія Печко.
«Навчання було не лише інформативним, а й надихаючим, адже ми не просто здобували знання, а й активно взаємодіяли, обмінювалися ідеями та реальними кейсами. Окремо хочу відзначити роботу тренерів, які доступно й зрозуміло доносили матеріал, залучали до обговорень та створювали комфортну атмосферу для навчання», — підкреслила Юлія Стельмах, учасниця Школи стратегічного планування.
Для кожної громади важливо не лише розробити якісні документи стратегічного планування, а сформувати партнерське середовище в громаді для досягнення цілей стратегії. Тому, як зазначає заступниця директора ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», координаторка проєкту «Стратегічне планування в українських громадах 2.0» Ірина Сторонянська, в сучасних умовах на перший план виходить включення ініціативних мешканців, представників бізнесу та громадських організацій у процеси стратегічного планування, а також забезпечення прозорості, відкритості та зрозумілості самого процесу.
Під час заходу учасники вчилися залучати всіх зацікавлених сторін до формування майбутнього громади. Ця тема має важливе значення, оскільки дозволяє врахувати інтереси та потреби різних груп населення та спржияє створенню широкої підтримки для реалізації стратегії.
Що далі?
Школа стратегічного планування має на меті не лише передати знання, але й виховати нове покоління лідерів, здатних працювати з громадами на високому рівні. Найближчим часом учасників чекає наступна навчальна сесія у Школі стратегічного планування.
Програма Школи стратегічного планування, розроблена з урахуванням найкращих практик і потреб громад у сучасних реаліях, охоплює всі ключові етапи стратегічного планування.
«Розвиток територіальної громади залежить насамперед від людей та їхнього бажання щось змінити на краще. Прагнення до розуміння процесу стратегічного планування та наполегливість під час роботи над практичними кейсами, які показали учасники заходу впродовж усіх трьох днів, вражає і мотивує нас як тренерів до подальшої роботи», — поділився своїми емоціями один з тренерів Школи Андрій Дуб.
Завдяки насиченості програми та підтримці менторів Школа створює унікальну можливість для формування мережі професіоналів, які здатні впроваджувати якісні зміни в своїх громадах, забезпечуючи сталий розвиток та підвищення добробуту мешканців.
Ця публікація створена Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини в рамках проєкту «Стратегічне планування в українських громадах 2.0» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.