У Львові відбувся тренінг з медіаграмотності

13 вересня, у п’ятницю, на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся другий етап проекту «Медіаграмотність: як на нас (НЕ)впливати».Захід розпочався о ...

Додано:
Yana Shekeriak

70464069_2746477595383820_5577303870406656000_n
У Львові відбувся тренінг з медіаграмотності

13 вересня, у п’ятницю, на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся другий етап проекту «Медіаграмотність: як на нас (НЕ)впливати».

Захід розпочався о 13 00 за адресою вул. Генерала Чупринки, 49 у формі блоку спікерств. Учасники мали змогу послухати трьох доповідачів та подискутувати.

Наталка Войтович, викладач факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка, роз’яснила, що ж таке медіаграмотність і чітко окреслила стандарти журналістики. Також учасники брали участь у практичній вправі, під час якої наочно зрозуміли, як перекручується інформація, яка передається з уст в уста..

Після цього Ігор Тимоць, журналіст-фрілансер Польсько-українського порталу Polukr.net та журналу «Країна», який має за плечима 15річним  досвід роботи в журналістиці, розповів про шляхи, якими ведеться російська дезінформаційна війна в Україні і маніпуляціії, що зустрічаються під час висвітлення українсько-польських тем.

Останнім виступив Павел Александров, асистент кафедри нових медій і співробітник Інституту екології масової інформації, який розповідав про моральну паніку в епоху соціальних мереж і засоби боротьби з нею.

медіа

«Метою заходу було  навчити молодь критично мислити, незважаючи на вплив численних ЗМІ, інформаційну перевантаженість та значну присутність пропаганди та популізму у сучасному інформаційному просторі. Також акцент поставлений на вміння виявляти «фейки» та вирізняти маніпулятивні методи у медіа. Ми побачили, що тема справді актуальна й знайшла відгук серед аудиторії– окрім студентів-журналістів, було багато представників з інших факультетів: філософів, філологів, студентів із факультету прикладної математики та міжнародних відносин», – розповідає координатор проекту Яна Шекеряк.

Перша частина проекту відбулася у травні 2019 року, коли студенти говорили про документалістику у ЗМІ та альтернативні медіа.

Оганізовує захід ЛММГО «Молодіжне Об’єднання «ГРАНІТ» спільно з  факультетом журналістики ЛНУ імені Івана Франка за підтримки Департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації.  


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я