У Лисичанську презентували настільну гру про місто
21 та 22 травня в хабах Biblio Hub та Generation Center Hub місцева активістка Олена Федотова презентувала настільну гру "Дім. Лисичанськ". "Дім. Лисичанськ" – це настільна гра, яка включає 250 ...
Додано:
Liudmyla Paraskiva
21 та 22 травня в хабах Biblio Hub та Generation Center Hub місцева активістка Олена Федотова презентувала настільну гру “Дім. Лисичанськ”.
“Дім. Лисичанськ” – це настільна гра, яка включає 250 фотографій, елементів рідного міста. Історія, пам’ятники, зруйнована архітектура, краєвиди, веселі обличчя, абстрактність, котики, бельгійська лікарня, гарелея неотодрёшь, моменти мого життя. Понад 30 людей надіслали свої фото. Кожна фотографія зроблена у місті або про місто різними людьми. Механіка гри – асоціації та спогади. Людина, яка знайома з містом, може згадати своє дитинство або теплу подію чи історію, дивлячись на фото.
Мета – показати гостям та жителям міста багатогранність життя Лисичанська. Гра дає можливість зафіксувати та проговорити те, що через рік може бути зруйноване чи забуте. Також, гра націлена на гарний настрій в компанії. “Я радію, бо гра сподобалась всім, хто долучився до тестування. Один учасник навіть приїхав з сусіднього міста, а інший прийшов на гру у свій день народження! Така вмотивованість молоді дуже надихає. Вже запрошують грати у одному з хабів міста, а дехто навіть просить інформувати про наступні ігри, аби долучитись до них. Це чудово! Хочу зауважити, що це все не було б можливим без підтримки моїх близьких людей, зокрема мого хлопця”, – розповідає Олена Федотова.
Гра є прототипом настільної гри “Донецьк” Ані На та створена за її підтримки та ініціативи “Сєвєр змін” та ГО “Театр змін”. “Мені дуже хотілось, аби в кожному місті була така гра. Це дуже дорога річ для мене, бо мені не хотілось, аби її міг купити будь-хто і робити з неї що завгодно, тому я вирішила не комерціалізувати її, а зробити справою серця”, – додає Аня На.
“Коли люди починають проговорювати те, що їм важливо, те, які вони емоції вони відчувають про своє місто, то вони і самі починають це глибше розуміти. Як на мене, то в такій атмосфері з’являються нові бажання, ідеї та пропозиції, що можна змінити”, – каже голова ГО “Театр змін” Яна Салахова.
Олена Федотова не збирається зупинятися на досягнутому, а отримавши багато позитивних відгуків від учасників ігор, вирішила створити Інстаграм сторінку гри, щоб “люди стежили за її розвитком та навіть дізнавались історію фотокарток”. Активістка запрошує до співпраці усіх бажаючих – від просто участі у грі до пропозицій допомагати розвивати гру.
Ця гра створена за підтримки проекту «Зміцнення потенціалу громадянського суспільства задля ненасильницької трансформації конфліктів у місцевих громадах» підтриманий KURVE Wustrow — Centre for Training and Networking in Nonviolent Action у рамках Громадської служби миру, що фінансується Федеральним міністерством з економічної співпраці та розвитку Федеративної республіки Німеччина.