У Маріуполі громадські активісти вчяться протидіяти корупції на місцевому рівні

3 та 4 лютого у місті Маріуполь відбулись два тренінги в рамках Антикорупційної школи "Відкрий бюджет свого міста", мета якої - підвищення професійних навичок громадських активістів з питань ...

Додано:
ngo.irsi

20180203_123042
У Маріуполі громадські активісти вчяться протидіяти корупції на місцевому рівні

3 та 4 лютого у місті Маріуполь відбулись два тренінги в рамках Антикорупційної школи “Відкрий бюджет свого міста”, мета якої – підвищення професійних навичок громадських активістів з питань громадського контролю за органами влади та адвокації реформ на місцевому рівні. Організатором заходу виступила ГО «Інститут розвитку та соціальних ініціатив».

Під час першого тренінгу на тему “Протидія корупції та моніторинг місцевих бюджетів”, учасники дізнались про головні засади антикорупційного законодавства, бюджетний процес на місцевому рівні, інструменти громадського контролю за бюджетними коштами. Тренінг для учасників Школи провела тренер – викладач Тетяна Соловйова, член Всеукраїнської організації “Журналісти проти корупції” (голова осередку), депутат Новопсковської районної ради в Луганській області.

P1080674
4 лютого учасники прийняли участь в тренінгу на тему “Журналістські розслідування: як поширювати інформацію про свою діяльність”, під час заходу учасники дізнались про особливості написання матеріалів, їх поширення в медіа, інструменти проведення розслідувань. В якості тренера виступив Ігор Рекун, правозахисник, журналіст, керівник ГО «Правозахист» та директор Сумського незалежного громадського прес-центру “Воля громади”.

 P1080772

«Участь людей у бюджетному процесі дуже важлива. Залучення громадськості дає можливість зрозуміти, як відбувається управляння міським життям. Якщо люди розуміють звідки беруться кошти в бюджеті, куди витрачаються сплачувані ними податки, звідки береться тротуар, дитячий майданчик, вуличне освітлення тощо, фактично починається розуміння процесу управління містом. Починається розуміння, як працює місцева влада, як можна допомогти або через особисту участь, або сплачуючи податки розвивати свою громаду. Більш того, завдяки громадянам в місті впроваджуються такі речі, про які влада могла і не задумуватися. Отже, такі проекти дають можливість побачити ті прогалини, які влада сама не бачить, а також додають місту комфортності та привабливості і є тим до чого маємо прагнути», – зазначив керівник проекту Сергій Кошель.

P1080942 

Цей захід організовано ГО “Інститут розвитку та соціальних ініціатив” в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст тренінгів в рамках Антикорупційної Школи є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я