У Маріуполі громадськість навчалась працювати з відкритими даними

10 лютого у місті Маріуполь відбувся тренінг "Відкриті дані: як знайти потрібну інформацію?" в рамках Антикорупційної школи "Відкрий бюджет свого міста". Тренінг провела Ярослава Братусь, ...

Додано:
ngo.irsi

P1090394
У Маріуполі громадськість навчалась працювати з відкритими даними

10 лютого у місті Маріуполь відбувся тренінг “Відкриті дані: як знайти потрібну інформацію?” в рамках Антикорупційної школи “Відкрий бюджет свого міста”. Тренінг провела Ярослава Братусь, правозахисниця, тренер-фасилітатор ГО «Запорізька правозахисна група». Організатором заходу виступила громадська організація «Інститут розвитку та соціальних ініціатив».

В ході тренінгу було розкрито поняття і сутність, складові політики, законодавство по відкритим даним, а також, які дані повинні бути опубліковані першочергово, у яких сферах існує найбільша необхідність у відкритій інформації, як забезпечити інтегрованість даних, які правила використання відкритих даних, розглянуті наявні портали та проведено огляд новин по відкритим даним.

Насиченою і цікавою була робота в групах, де  учасники виділяли ключову інформацію, яку можна знайти за допомогою відкритих даних, застосовували на практиці такі ресурси відкритих даних як: Єдиний державний веб-портал відкритих даних та Opendata, вчилися шукати корупцію за допомогою електронної системи публічних закупівель ProZorro та офіційного державного інформаційного порталу у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація про використання публічних коштів та реалізується ідея «Прозорого бюджету» Є-дата.

«Кожна компанія, що реєструється в Україні, потрапляє в ЄДР (Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань). Якщо компанію ліквідують — змінюється її статус, але її все ще можна знайти в реєстрі. За останній рік з ЄДР зникло 72 компанії. В Маріуполі з ЄДР видалили 38 компаній, але відповідних судових рішень не було. Більшість компаній, які зникають з ЄДР без судового рішення, можуть бути пов’язані з рейдерськими захопленнями і відмиванням грошей, тому володіти механізмами виявлення таких махінацій та перевірки компаній через ресурси відкритих даних є дуже важливим навиком у протидії корупції», – зазначив керівник проекту Сергій Кошель.

 

Цей захід організовано ГО “Інститут розвитку та соціальних ініціатив” в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст тренінгів в рамках Антикорупційної Школи є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

НЕФКО продовжує сприяти відбудові українських муніципалітетів і запускає кілька нових проєктів з відновлення критичної інфраструктури та створення екологічного житла та освітніх закладів

Серця в одному ритмі: як ретрит перетворився на простір підтримки

Випробування війною: як лікарні України борються за життя на третій рік повномасштабного вторгнення

Люботинська лікарня: як тримати оборону під обстрілами та в хаосі війни

Гільзи, перетворені на мистецтво: в Україні проходить акція "Ланцюжок Незламності"

Мова любові: у Києві з’явиться соціальний навчальний простір для дітей з аутизмом