У Маріуполі громадськість вивчала механізми виявлення конфлікту інтересів

17 лютого у місті Маріуполь відбувся тренінг на тему "Конфлікт інтересів державних службовців: механізми виявлення та протидії" в рамках Антикорупційної школи "Відкрий бюджет свого міста", який ...

Додано:
ngo.irsi

P1090471
У Маріуполі громадськість вивчала механізми виявлення конфлікту інтересів

17 лютого у місті Маріуполь відбувся тренінг на тему “Конфлікт інтересів державних службовців: механізми виявлення та протидії” в рамках Антикорупційної школи “Відкрий бюджет свого міста”, який провела Наталія Заболотна, правозахисниця, голова правління ГО «Народний захист» (м. Запоріжжя). Організатором заходу виступила громадська організація «Інститут розвитку та соціальних ініціатив».

Тренінгом було охоплено вивчення поняття конфлікту інтересів, яке включає в себе законодавчу базу, основні поняття і загальні норми. Також було приділено увагу темі запобігання конфлікту інтересів в роботі місцевої влади. Особливий інтерес учасників викликав огляд успішних кейсів протидії конфлікту інтересів на місцевому рівні. Також під керівництвом тренерки для засвоєння отриманих теоретичних знань були виконані практичні вправи, а результатом роботи стала презентація групових проектів та їх оцінка.

 P1090502

«Інститут конфлікту інтересів набуває особливого значення насамперед як засіб протидії корупції. Як свідчить світова практика, одним із дієвих превентивних антикорупційних заходів на державній службі у сфері протидії корупції є врегулювання конфлікту інтересів. Проблема вирішення конфлікту інтересів у системі державної служби, так само, як і проблема протидії та боротьби з корупцією, вимагає окрім нової нормативно-правової бази, системних та узгоджених дій усіх секторів суспільства. Ефективність застосування законодавства про конфлікт інтересів залежить від того, наскільки буде зрозумілим визначення конфлікту інтересів. Це визначення має адекватно відображатися у свідомості громадськості та впливати на мотивацію дій державних службовців до стандартів антикорупційної службової поведінки в ситуаціях з корупційними ризиками, забезпечуючи нетерпимість до корупції та спонукаючи до ухвалення соціально-схвалюваних рішень», – зазначив керівник проекту Сергій Кошель.

 P1090562

Цей захід організовано ГО “Інститут розвитку та соціальних ініціатив” в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст тренінгів в рамках Антикорупційної Школи є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”

Перші інсайти тижневого письмового марафону «Детектор життя»