У Мінкультури розповіли про заходи зі вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

12 травня в Міністерстві культури  відбулася  нарада з організації виконання Плану заходів щодо вшанування Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, ухваленого розпорядженням Уряду 5 ...

02
У Мінкультури розповіли про заходи зі вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

12 травня в Міністерстві культури  відбулася  нарада з організації виконання Плану заходів щодо вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, ухваленого розпорядженням Уряду 5 травня  № 348.

У нараді під головуванням Міністра культури України Євгена Нищука взяли участь представники Меджлісу кримськотатарського народу, Мінкультури, МЗС, Мінсоцполітики,  Міністерства освіти і науки,  Міністерства інформаційної політики, Міністерства інфраструктури, КМДА та Держкомтелерадіо.

Євген Нищук, відкриваючи нараду  зазначив: “Кримськотатарський народ в сучасних реаліях змушений переживати ситуації, близькі до геноциду 1944 року. Тема депортації кримських татар особливо боляче звучить в контексті анексії Криму, спробі заборонити Меджліс кримськотатарського народу та переслідування українців окупаційною владою півострова. Тож, як колись з громадського сектора, так і тепер – як очільник культурного відомства, я завжди підтримуватиму кримськотатарський народ у їх боротьбі за волю, культуру та право жити на своїй землі”.

Учасники наради розглянули стан підготовки до гідного вшанування у 2016 році тих кримських татар, що постраждали, чи віддали свої життя внаслідок геноциду, організованого радянською владою.

Окрему увагу приділили проведенню пам’ятних заходів  18 травня, зокрема вечора-реквієму в Національній опері України імені Тараса Шевченка та мітингу пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу на Майдані Незалежності (відбудеться по завершенні заходу у Національній Опері).

Нагадаємо, що відповідно до затверджено Плану заходів щодо вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, буде проведено цілу низку  шанобливих заходів.

Так, у м. Києві буде розміщений вагон зразка 1930-40 рр. з організованою у ньому стилізованою фотовиставкою на тему депортації кримськотатарського народу, у Національному  музеї історії України організовано виставку картин Рустема Емінова із серії «Депортація» та показано мультимедійну інсталяцію «Унутма», проведено стилізовані фотовиставки.

Також в рамках заходів відбудеться соціально-інформаційна кампанія під назвою «STOP геноцид кримськотатарського народу» і телемарафон, присвячений Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Окрім того, темі депортації, геноциду кримських татар і осіб інших національностей, частину ефірів присвятять державні засоби масової інформації, у телеефірі буде презентовано документальний фільм «Киримоглу: Боротьба одного народу». Тематичні заходи відбудуться також у загальноосвітніх, середньоспеціальних  та вищих навчальних закладах України, серед іншого для студентів та учнів буде продемонстровано  фільм «Хайтарма» режисера Ахтема Сеїтаблаєва.

Джерело: mincult.kmu.gov.ua


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи