У Німеччині Новобілоуська громада представила два проєкти відновлення

Ця громада на Чернігівщині мужньо витримала навалу ворога в перші дні повномасштабного вторгнення, зазнала руйнування в багатьох сферах, але зараз більшість жителів та влада максимально займаються ...

markup_1000004845
У Німеччині Новобілоуська громада представила два проєкти відновлення

Ця громада на Чернігівщині мужньо витримала навалу ворога в перші дні повномасштабного вторгнення, зазнала руйнування в багатьох сферах, але зараз більшість жителів та влада максимально займаються відновленням громади як своїми силами, так і за допомогою донорів. Нещодавно очільник цієї громади разом із колегами відвідали Німеччину аби поділитися там досвідом свого відновлення, представити нові проєкти і знайти донорів, які допоможуть все це втілити в життя.

Нещодавно ми поспілкувалися із головою Новобілоуської громади Дмитром Федоровим, він розповів з якими саме проєктами під час поїздки ознайомили німців.

“Нашим девізом в громаді, починаючи із 2022 року є гасло: “Відновлення. Розвиток. Безпека.”, тому в спектрі значення цих слів ми щодня максимально працюємо і плануємо не зупинятися на досягнутому. Громаді важко відбудуватися самостійно після руйнації наших сіл ворогом, тому ми постійно шукаємо небайдужі фонди, донорів, які зможуть нас підтримати і допомогти.

Нещодавно ми з колегами їздили в Німеччину на Конференцію з відновлення, де досить гучно презентували два свої потужні проєкти відновлення. Один – з реконструкції існуючого приміщення та побудови нового корпусу ліцею в селі Старий Білоус, а інший – із створення протирадіаційного укриття в ліцеї села Хмільниця.

Щодо першого, то можу сказати, що раніше цей ліцей навчав 170 учнів, зараз 440. Хочемо надалі його грунтовно відновити та добудувати для того, щоб ще більшу кількість дітей навчати. В цьому ліцеї досить сильний та працьовитий педагогічний колектив. Вони постійно пишуть гранти, знаходять спонсорів, але для того, щоб досягти поставлену мету треба виходити на інший рівень представлення громади”, – каже Дмитро Федоров.

“Для того, щоб завершити відбудову ліцею нам потрібно 5,5 мільйонів гривень. Зазвичай фонди виконують всі ремонтні роботи за допомогою своїх працівників, але ми завжди долучаємося із жителями нашої громади. Цей заклад освіти новий. Його здали в 2008 році, але ворог завдав значних руйнувань і тепер ми якомога швидше і надійніше намагаємось його відновити, адже в цьому населеному пункті дуже багато молоді, до також нас їдуть навчатися діти, які були учнями зруйнованих двох шкіл в мікрорайоні Подусівка в Чернігові, тому плани в нас не маленькі і сподіваюся, що все досягнемо.

Другий наш проєкт, який ми представили в Німеччині – реконструкція існуючого підвального приміщення та створення там протирадіаційного укриття в ліцеї села Хмільниця Новобілоуської громади.

Під час написання цього проєкту нам поставили багато вимог, адже не дуже далеко там розміщений об’єкт критичної інфраструктури, тому укриття має бути зроблено максимально надійним і міцним. Для реалізації цього проєкту нам потрібно 12 мільйонів гривень, тому зараз ми закріплюємо дистанційним спілкуванням знайомство із можливими донорами.

А взагалі наша громада дуже сильна і дуже стійко відновлюється вже тривалий період і своїми силами також. Хоч незакритих питань по відновленню ще є і є, але ми всі віримо, що в найближчому майбутньому ми повністю відновимось і будемо жити, навчатися, розвиватися вдома, не боячись ворога-сусіда”, – розповів голова громади.

На фото голова Новобілоуської громади Дмитро Федоров.

Матеріал опубліковано в рамках проєкту «Забезпечення участі громадян для ефективного відновлення Новобілоуської громади Чернігівської області», який реалізує ГО “Центр Доброчин” за підтримки МФ «Відродження», програма «Демократія та належне врядування”. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Медіації для запобігання булінгу у шкільному середовищі навчаються учителі міста Мукачево

Як Офіс розвитку Боратинської громади вчить жителів писати проєкти

У Богуславі вчилися оцифровувати культурну спадщину

Англійська, ІТ та власний бізнес. Добірка безплатних курсів для українських ветеранів/ок

Чому політики з ментального здоров'я зараз важливі для громадського сектору України