У Полтаві обговорили розробку стратегії регіонального розвитку

«19» листопада 2014 року у приміщенні Полтавської ОДА відбувся круглий стіл «Розробка стратегії регіонального розвитку у Полтавській області: досягнення та перспективи». У колі громадськості ...

Полтава
У Полтаві обговорили розробку стратегії регіонального розвитку

«19» листопада 2014 року у приміщенні Полтавської ОДА відбувся круглий стіл «Розробка стратегії регіонального розвитку у Полтавській області: досягнення та перспективи». У колі громадськості обговорили процес розробки Регіональної Стратегії-2020 та напрацьовували пропозиції до її Плану реалізації (на 2015 – 2017 роки).

У засіданні взяли участь представники громадських організацій, підрозділів ОДА, представники Робочої групи з розробки регіональної Стратегії-2020, представники інституцій підтримки підприємництва та розвитку бізнесу, ЗМІ.

Керівник проектів Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень», голова комісії з питань бюджету Полтавської ОДА Вадим Штефан поінформував про етапи та вже сформовані стратегічні і операційні цілі: підвищення конкурентоспроможності регіону, розвиток сільських територій, розвиток людського капіталу.

“Термін підготовки та прийняття регіональної Стратегії спливає в кінці 2014 року, а до 23 листопада триває збір пропозицій від громадськості на ідеї проектів. У разі включення до Стратегії – саме вони будуть мати першочергову можливість фінансування із коштів ЄС та Фонду регіонального розвитку (бюджет)”, – зазначив Вадим Штефан.

Керівник ГО «Інститут фінансів і права» Андрій Любич попередив, що наразі діюче законодавство не змінене, отже існують ризики неефективного механізму фінансування регіональних стратегій. На думку пана Любича, збір ідей проектів, оголошений Департаментом економічного розвитку ОДА є, фактично, «аналізом потреб» регіону.

На думку експерта АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень» Костянтина Донченка,процес розробки за формою є прозорим, але зміст проекту документа не створює можливостей для залучення широкого кола громадських організацій та бізнесу до участі у плануванні та реалізації Стратегії на рівні завдань, планів через недостатню обізнаність останніх із Методологією. В стратегії не враховано географічні особливості Полтавщини, та особливості розміщення продуктивних сил, а саме 3 напрямки – промисловий, аграрний та добування корисних копалин і вуглеводнів.

Директор Полтавського Регіонального Центру Інвестицій та розвитку Дмитро Лєта зауважив, що слід рекомендувати всім населеним пунктам розробити муніципальні стратегії розвитку. Саме цю ідею його інституція внесе як пропозицію до плану реалізації обласної Стратегії. Розробка муніципальних стратегій дасть можливість оцінити ресурси та можливості територіальних громад, залучити інвестора. Також слід розробити показники результативності реалізації Стратегії.

Представник Громадської Ради при Полтавській ОДА Володимир Латиш зазначив, що на його думку, розробка регіональної Стратегії має здійснюватися за європейськими принципами, а в основу показників результативності слід покласти тривалість життя жителів Полтавщини. Цього у проекті регіональної стратегії немає.

Про необхідність вивчення джерел фінансування регіональної стратегії та кореляцію цього документа з іншими програмами на місцевому рівні говорила Ніна Кузьменко, генеральний директор Регіонального фонду підтримка підприємництва.

Керівник Полтавського обласного осередку «Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Сергій Чумак відзначив, що текст проекту стратегії на рівні завдань враховує інтереси цільової групи людей з інвалідністю.

Підводячи підсумки Круглого столу, учасники дійшли спільного висновку, що майбутня реалізації регіональної стратегії буде залежати від якості поданих та реалізованих проектів, а отже, роботи кожного. Напрацьовані рекомендації будуть передані владі.

Організатором прес-конференції виступив Аналітичний Центр «Бюро економічних та соціальних досліджень. Захід проводився в рамках проекту «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з Аналітичним Центром «Бюро економічних та соціальних досліджень» у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів, Інститутом громадянського суспільства, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», Офісом Ради Європи в Україні за підтримки Європейського Союзу та сприяння Громадської Ради при Полтавській ОДА.

Контактна інформація: 05030 56201 Вадим Штефан

Джерело : Бюро економічних та соціальних досліджень


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку