У Полтаві стартувала публічна консультація щодо назви місцевого аеропорту

Полтавці мають можливість самостійно обрати назву візитівки регіону – міжнародного летовища.На Полтавщині стартувала публічна консультація, мета якої – дати місцевому міжнародному аеропорту ім’я ...

Додано:
l.harmashyk

1516618365 (2)
У Полтаві стартувала публічна консультація щодо назви місцевого аеропорту

Полтавці мають можливість самостійно обрати назву візитівки регіону – міжнародного летовища.

На Полтавщині стартувала публічна консультація, мета якої – дати місцевому міжнародному аеропорту ім’я одного з видатних українських діячів. На честь кого він має бути названий, вирішать жителі області.

Публічна консультація – це інструмент, за допомогою якого влада отримує від громадян інформацію щодо того, яким вони бачать вирішення конкретного суспільно важливого питання. Воно виноситься на загальне обговорення, кожен громадянин може висловитися і вплинути на прийняття остаточного рішення. У Полтавській області на обговорення ставиться питання щодо того, на честь якого визначного діяча має бути названий Міжнародний аеропорт «Полтава». Серед можливих варіантів – Микола Гоголь, Іван Котляревський, Іван Мазепа, Симон Петлюра, Григорій Сковорода.

«Це правильно, коли аеропорт має власне ім’я, – зауважив Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради. – Звичайно, воно повинне асоціюватися з Полтавщиною, тому ми й обрали діячів, які мають безпосереднє відношення до нашого краю.

Оскільки аеропорт – візитівка області, буде логічно, якщо ми поцікавимося думкою її мешканців».

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради, також підкреслює важливість цієї події: «В європейських країнах чимало аеропортів названі іменами видатних особистостей – військових, політичних, громадських діячів, учених, письменників, художників. Думаю, це правильно. Адже ці люди своєю діяльністю заслужили на увічнення пам’яті. Наш полтавський аеропорт також треба назвати іменем видатної людини. Вважаю, що це має бути постать, яка зіграла вагому роль в історії України, і чиє життя було пов’язане з Полтавщиною. Хто саме? Своє слово мають сказати самі полтавці».

Публічні консультації уже показали себе успішним інструментом комунікації між громадськістю та владою. Вони дають змогу спільно, з урахуванням думок усіх сторін приймати ефективні рішення.

Про початок публічних консультацій розповіла Олександра Скиба, заступник голови Інституту «Республіка»: «У цьому році Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» від Інституту «Республіка» розпочинає процес публічних консультацій по всіх регіонах України, у 30 містах. Цей інструмент відносно новий для українців. Уперше публічні консультації успішно відбулися в Хмельницькому та Первомайську Луганської області у 2017-му. Проте цей інструмент широко застосовується в країнах ЄС та США і показав свою ефективність. Він достатньо простий і дає можливість проголосувати широкому колу громадян за те рішення, якому вони надають пріоритет.  Мені надзвичайно приємно, що першу консультацію у цьому році ми проведемо саме в Полтавській області – Олександр Ханко звернувся до нас із пропозицією запустити процес публічних консультацій на Полтавщині. Тепер лишається сподіватися, що мешканці Полтавщини проявлять свою активність, візьмуть участь у консультації та вшанують таким чином власних героїв – видатних діячів історії України!».

Чиїм саме ім’ям назветься аеропорт, полтавці вирішуватимуть до 31 березня 2018 року.

Проголосувати можна, відправивши SMS «3011(пробіл)Номер відповіді» на номер 093-177-00-35 або за посиланням vdmk.org/3011. Вартість SMS згідно з тарифами оператора.

Голосування

***

Кожен із цих людей зробив вагомий внесок в історію Полтави і Полтавщини та прославив цей край. Кожен заслуговує на те, аби про його діяння пам’ятали нащадки. А чиїм іменем називатиметься місцевий міжнародний аеропорт, стане відомо після 31 березня.


   

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

  • Богдан Овчар

    А навіщо полтавський аеропорт взагалі якось називати? Нехай як більшість аеропортів світу називається в честь міста біля якого розташовується – “Полтава”. Або якщо вже по аналогії з Борисполем – аеропорт Супрунівка. А то видумуємо “Нью-Івасюки”, імені Остапа Бендера ще б назвали)))). Нещасний аеропорт маленький. буде приймати лише 2 рейси в тиждень, жодного рейсу по Україні, і назву йому ще, смішно! Вже б назвали в честь Лєванєвського – льотчик, який жив у Полтаві.

  • Ігор Возний

    Не-не Іван Мазепа і будуть горіти кцпо-3.14дари