У Полтаві запрацював Жіночий політичний клуб

Під час презентації проекту, націленого на створення громадянської платформи, яка в ідеалі повинна допомогти збільшити представництво жінок на всі рівнях прийняття рішень, презентували дослідження ...

2049
У Полтаві запрацював Жіночий політичний клуб

Під час презентації проекту, націленого на створення громадянської платформи, яка в ідеалі повинна допомогти збільшити представництво жінок на всі рівнях прийняття рішень, презентували дослідження щодо участі жінок у політичних процесах.

І, власне, задля створення такої платформи, в Полтавській області об’єднали свої зусилля влада та громадські організації. Це всеукраїнська громадська організація «Жіночий консорціум України», ГО «Бюро гендерних стратегій та бюджетування», управління сім’ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації. Крім того, вищезгадане управління та «Жіночий консорціум України» підписали меморандум про співпрацю.

Чому в Україні, Полтаві, зокрема, розпочалась кампанія з побудови жіночого політичного лобі? Проект аж ніяк не має політичного підґрунтя, підтримки якоїсь конкретної політичної сили. Більше того, на зібранні були присутні жінки, які брали участь у виборчих кампаніях від різних партій. За статистикою, яку озвучила під час презентації Тетяна Іваніна, регіональна координатора проекту «Побудова жіночого політичного жіночого політичного лобі в Україні», за показником політичної участі жінок наша держава на 107-му місці серед 145-ти інших країн. Після останніх парламентських виборів кількість жінок, представлених у парламенті, становить близько 12%, проте це в 2,5 рази менше, ніж Україна повинна була досягти у 2015 році. Мова про Порядок денного сталого розвитку до 2030 року (ООН).

Окрім того, що на Полтавщині взялися досягти «гендерного ідеалу» – створити середовище, у якому жінки мали б абсолютно рівні  можливості для участі у процесах прийняття рішень на найвищих рівнях – організували  один із механізмів досягнення цієї мети. Це Жіночий політичний клуб, місце зустріч жінок-лідерок Полтавщини, майданчик для спілкування, обміну досвідом та формування спільних ініціатив. На першому засіданні клубу були присутні більше десятка жінок.

В рамках проекту передбачається організація щонайменше шести політичних клубів, під час яких учасниці матимуть змогу обговорити переваги розширення участі жінок у політичному процесі; проблеми, з якими стикаються жінки у виборчих перегонах; законодавчі та державні механізми, спрямовані на розширення прав і можливостей жінок.
Проект презентували Наталія Шкоденко, заступниця начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА – начальниця відділу у справах сім’ї та молоді; Оксана Черкас, керуюча справами виконавчого апарату Полтавської облради. До слова, пані Черкас брала участь у виборах міського голови Полтави восени 2015 року. Жінка намагалася сісти у крісло очільника Полтави з виборчим гаслом «Тільки Оксана або терпіть далі». Нагадаємо, Оксана Черкас йшла на вибори від партії «Відродження», отримала 1144 голоси (1,07%). Мером Полтави вдруге став Олександр Мамай, імовірно, знайшовши прихильність виборців завдяки цукрові, який щедро роздавав перед виборами.

Також серед жінок, які презентували новий для Полтави проект, були Тетяна Іваніна, регіональна координатора проекту «Побулова жіночого політичного лобі в Україні»; Неллі Карпець, координаторка жіночого політичного клубу; Тетяна Ісаєва, директорка Центру гендерної культури та гендерного музею у Харкові. До слова, про гендерний музей, єдиний в Україні, очікуйте незабаром окремий матеріал на «Коло». Участь у зібранні також узяла Юлія Савельєва, координаторка програм з гендерної рівності ВГО «Жіночий консорціум України». На засіданні жіночого клубу також були присутніми Ірина Особік, архітекторка, учасниця проекту «Мер від громади» та Анна Шавиро, радниця голови Полтавської облради, громадська діячка.

 

За інформацією Kolo.poltava.ua Надія Труш


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я