У Полтаві з’явився новий простір для проведення заходів просто неба

З 2 по 4 вересня учасники громадської організації «Сіті Лаб» організували будівництво відкритої сцени і помосту на озелененій ділянці справа від Музичного училища ім. М.Лисенка (вул. Соборності , 11) ...

Додано:
Jalyna Sadovnikova

01
У Полтаві з’явився новий простір для проведення заходів просто неба

З 2 по 4 вересня учасники громадської організації «Сіті Лаб» організували будівництво відкритої сцени і помосту на озелененій ділянці справа від Музичного училища ім. М.Лисенка (вул. Соборності , 11) в рамках проекту «Твій простір».

Ця територія багато років пустувала і активісти з «Сіті Лаб» вирішили облаштувати її так, щоб на ній можна було проводити невеликі камерні заходи й різноманітні активності.

02

Так з’явився проект «Твій простір» — він має таку назву, тому що до процесу його створення і опанування залучені жителі міста: від процесу проектування і будівництва до безпосередньої участі у проведенні заходів на ньому.

Влітку проект отримав фінансову підтримку від Міжнародного фонду «Відродження» (не має відношення до політичної партії), перемігши в конкурсі «Сприяння соціальній згуртованості та взаєморозумінню у громадах Сходу України».

Після етапів збору інформації, проектування і тривалого періоду отримання необхідних дозволів у міської влади активісти розпочали будівництво. За три дні виключно силами волонтерів (гроші були витрачені переважно на матеріали) під наглядом кваліфікованих майстрів були спорудженні дерев’яні поміст і сцена із накриттям.

Найближчим часом організатори планують також облаштувати місця для сидіння й інформаційний стенд, знову залучившись підтримкою волонтерів.

05

Сцена й інше облаштування є тимчасовими: вони простоять щонайменше до кінця вересня (наразі до саме до цього часу виданий дозвіл). А сам проект є свого роду експериментом – у випадку попиту на такий простір і насичення заходами у осінній період ініціатори перетворення простору планують розвивати його з наступного року. Також важливою умовою є підтримка влади – за словами учасників ГО «Сіті Лаб» зараз міська влада не дуже охоче підтримує проект, а тому потрібно продемонструвати їй, що такий простір потрібен місцевій громаді.

04

Хоча процес облаштування не завершений, уже зараз на сцені можна проводити різні заходи: відкриті тренування, репетиції, акустичні концерти, лекторії, презентації, публічні обговорення, кінопокази, майстер-класи, театральні виступи тощо.

Автори проекту наголошують на тому, що це може роботи кожний, а тому запрошують ініціативних полтавців і гостей міста до співпраці.

03

Єдина вимога організаторів: заборонена будь-яка політична і релігійна агітація.

Активісти стверджують, що навіть під час будівництва люди підходили і цікавилися, виявляли бажання проводити тут заходи у найближчий період. Так, уже є попередні домовленості про проведення тут відкритих тренувань, виступів брейк-данс колективів і мистецьких заходів.

Офіційне ж відкриття заплановане на 16 вересня.  Програма відкриття буде опублікована найближчим часом.

Уже у цей четвер 8 вересня о 20:00 до Дня українського кіно тут покажуть стрічку «Тіні незабутих предків». 11, 18 вересня та 1 жовтня на сцені відбудуться змагання з брейк-дансу.

А з 22 по 25 вересня на «Твоєму просторі» пройде «Майстерня міста» — міні-фестиваль про сучасне місто і його суспільство, організований міською владою спільно із німецьким фондом GIZ і полтавськими організаціями.

Фото: Роман Коба

Журналісти можуть знайти додаткову інформацію про проект за посиланнями:

http://citylab.org.ua/

https://www.facebook.com/citylabpoltava

звертатися на електронну адресу:

[email protected]

або за телефоном:

+38 066 81 666 21

 Проект “Твій простір: ревіталізація неактивного громадського простору силами громади міста Полтави” реалізовується ГО “Сіті Лаб” у рамках програми “Сприяння соціальній згуртованості та взаєморозумінню у громадах Сходу України” за фінансової підтримки міжнародного фонду “Відродження”.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я