У рамках ініціативи ЄС та НЕФКО розпочато ремонт пошкоджених об’єктів надання комунальних послуг

Європейський Союз виділив 25 мільйонів євро на нові проєкти в п'яти містах Чернігівської, Сумської та Миколаївської областей, які постраждали від прямих і непрямих наслідків воєнних дій. Зараз ...

Додано:
Noblet Media

Фото надано НЕФКО - Критична інфраструктура
У рамках ініціативи ЄС та НЕФКО розпочато ремонт пошкоджених об’єктів надання комунальних послуг
  • Європейський Союз виділив 25 мільйонів євро на нові проєкти в п’яти містах Чернігівської, Сумської та Миколаївської областей, які постраждали від прямих і непрямих наслідків воєнних дій. Зараз ініціатива перебуває на етапі закупівель.
  • Мета ініціативи надати задовільні комунальні послуги населенню та ВПО, забезпечити сталі та комфортні умови життя та підвищити енергетичну стабільність.
  • Очікується, що ці проєкти посилять енергетичну безпеку місцевих громад і збільшать їхню спроможність надавати комунальні послуги як мешканцям, так і переселенцям із зони бойових дій. Співпрацюючи з українськими муніципалітетами, НЕФКО забезпечує технічне керівництво під час розробки місцевих планів зеленого відновлення для досягнення цієї мети.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося в лютому 2022 року, призвело до тяжкої кризи зі значними наслідками для економіки та населення, які продовжують поглиблюватися. У відповідь на масштабні наслідки війни Європейський Союз виділив 75 мільйонів євро на грантові угоди, що складаються з двох фаз, спрямовані на ремонт та реконструкцію пошкодженої критичної інфраструктури в Україні.

Перша фаза — це ініціатива вартістю 50 мільйонів євро, яка фінансується Європейським Союзом та реалізується під управлінням НЕФКО, спрямована на відновлення ключової комунальної інфраструктури у 12 громадах Київської області, що забезпечує водопостачання, водовідведення та теплопостачання.

Друга фаза, що зараз перебуває на етапі закупівель, розширює програму, охоплюючи сильно постраждалі регіони на півночі та півдні України. 25 млн євро буде виділено на п’ять додаткових проєктів у Чернігові та Ніжині Чернігівської області, Охтирці та Тростянці Сумської області та Первомайську Миколаївської області. Чернігів, Ніжин, Охтирка та Тростянець постраждали від прямих і непрямих наслідків воєнних дій, включно з пошкодженням комунальної інфраструктури. Відновлення цих п’яти малих та середніх міст отримало менше підтримки та уваги порівняно з іншими регіонами України. Очікується, що проєкти буде повністю реалізовано до кінця 2026 року.

Проєкти будуть зосереджені на модернізації та ремонті об’єктів надання комунальних послуг у сферах централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Мета ініціативи — надати задовільні комунальні послуги населенню та ВПО, забезпечити сталі та комфортні умови життя та підвищити енергетичну стабільність, принісши користь 200 000 людей. Співпрацюючи з українськими муніципалітетами, НЕФКО забезпечує технічне керівництво під час розробки місцевих планів зеленого відновлення для досягнення цієї мети.

Крім того, проєкти спрямовані на підвищення енергоефективності критичної інфраструктури, що призведе до більшої стійкості, економії коштів, а також скорочення викидів парникових газів та біогенного навантаження на водойми. За оцінками, вийде зекономити приблизно 1000 МВт-год електроенергії та 8400 МВт-год теплової енергії і скоротити викиди CO2 приблизно на 2200 тонн на рік.

«Працюючи над другою фазою програми, команда НЕФКО спирається на досвід, отриманий під час поточної реалізації проєктів у Київській області. У рамках нових проєктів містам виділяються більші бюджети, ніж мали проєкти першої фази, що уможливлює як нагальний ремонт, так і комплексну модернізацію комунальних систем, що позитивно вплине на довкілля, мешканців і ВПО», — коментує Генрік Торемарк, старший програмний менеджер НЕФКО.


Тематика публікації:             

Останні публікації цього розділу:

Виклики у процесі відновлення обговорили в Первомайській селищній громаді на Миколаївщині

«Архів війни»: записи подій з 21 Docudays UA доступні на DOCUSPACE

“Я поруч. Я тут!” Новий соціальний ролик проти замовчування насильства серед підлітків від Клубу Добродіїв

20 громад-учасниць проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» підготували "бюджети" для громадян

Ветеран Олександр Дорохов: "Придивлявся, чим можу бути корисним ветеранській спільноті"