У Рівному відбувся Форум молодіжних працівників та працівниць Рівненщини – 2024

Понад пів сотні фахівців та експертів, які працюють з молоддю у громадах Рівненщини зібралися на Обласний Форум молодіжних працівників та працівниць Рівненщини - 2024. Учасників Форуму привітав ...

Рівне16
У Рівному відбувся Форум молодіжних працівників та працівниць Рівненщини – 2024

Понад пів сотні фахівців та експертів, які працюють з молоддю у громадах Рівненщини зібралися на Обласний Форум молодіжних працівників та працівниць Рівненщини – 2024.

Рівне16
Учасників Форуму привітав представник Міністерства молоді і спорту Владислав Яцук. Заступник голови Рівненської ОВА Ігор Павленко наголосив на важливості роботи молодіжних працівників у громадах.

До вітальних слів також долучилися: GIZ Німецьке товариство міжнародного співробітництва – Олена Казмазовська; Проєкт USAID «ГОВЕРЛА – Наталя Головач; АМПУ Асоціація молодіжних працівників України – Леся Мукосєєва.

рівне_дубно

На початку Форуму відзначили найкращі практики Молодіжної роботи, нагороди отримали – Радивилівська, Дубенська та Корецька міські громади. У перший день Форуму провели панельні дискусії, які підсилять розвиток молоді на Рівненщині:

  • Перспективи розвитку молодіжної політики в Рівненській області.
  • Формування молодіжної політики в громадах через реалізацію та досвід проєкту «ІМПУЛЬС» в Рівненській області.
  • Можливості для молодіжних працівників та працівниць.
  • Представники громад поділилися своїми історіями успіху та викликами, які виникають чи не щодня.

Другий день Форуму розпочався з обговорення теми створення молодіжних центрів та просторів. Мережування та можливості. Учасники дискусії, представники різних молодіжних інституцій детально розповіли про діяльність та взаємодію з молоддю а також, які результати показує мережування.

Діяльність молодіжних просторів та центрів у громадах презентували молодіжні працівники у панельній дискусії «Різноманіття молодіжної роботи в молодіжних центрах та просторах». Учасники детально дізналися про те, як створювалися молодіжні простори, які донори підтримують такі ідеї, як достукатись до місцевої влади та взаємодіяти з нею. Однак найголовніше – як залучити молодь у молодіжний центр. Адже стіни та меблі самі по собі нічого не варті і не почнуть дихати, тому важливо, щоб молодь сама організовувалась та залучала своїх однолітків на заходи, зустрічі, ігри та інші активності.

Учасники форуму детальніше дізнались про шлях створення та головні пріоритети діяльності молодіжних просторів та центрів на Рівненщині, зокрема – «Кеннеберг» у Смизі, «Гуркіт» у Вараші, «Клубок» в Гощі, «Вайб» у Сарнах, FreeSpaсe у Степані та Простір для молоді ВПО у місті Рівному.

загальна_всі
Під час останньої панелі спікерки обговорили тему «Як говорити про себе. Підготовка та опис кращих практик молодіжної роботи». Керівниця ГО «Агенція розвитку громад «Інтонація змін» Вікторія Костюк зазначила – «Я вірю, що в громадах мають бути і будуть хороші молодіжні центри, в які інвестує бізнес, соціальні підприємці і батьки, бо немає нічого безкоштовного – будь-що хтось оплачує і це треба розуміти і цінувати». Начальниця відділу проєктної та інвестиційної діяльності Острозької міської ради Ольга Стецюк поділилася досвідом подання заявки на конкурс, адже Острозька громада двічі отримувала перемогу у Конкурсі кращих практик молодіжної роботи України.

 

Захід реалізується у співпраці РІвненська ОВА та Управління у справах молоді та спорту Рівненської ОДА, проєкт EU4Youth IV, що співфінансується Європейським Союзом та урядом Федеративної Республіки Німеччина та виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)та в межах проєкту «ІМПУЛЬС» ГО Центр ініціатив«Віадук» , який реалізовано громадською організацією Асоціація Молодіжних працівників України – АМПУ в рамках Ініціативи «Молодіжний працівник», і який став можливим завдяки USAID – US Agency for International Development та щирій підтримці американського народу через HOVERLA / проєкт USAID в Україні . Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади