У Рубіжному обговорили інструменти громадського контролю та участі громадян у вирішенні місцевих проблем
22 квітня в Рубіжному пройшов медіа-клуб «Інструменти участі громадян в реалізації політики на місцевому рівні», в ході якого учасники обговорили існуючі механізми підвищення прозорості органів ...
Додано:
pela-lug
![Rubizne_peticii_1](https://www.prostir.ua/wp-content/uploads/2016/04/Rubizne_peticii_1.jpg)
22 квітня в Рубіжному пройшов медіа-клуб «Інструменти участі громадян в реалізації політики на місцевому рівні», в ході якого учасники обговорили існуючі механізми підвищення прозорості органів місцевого самоврядування, співпраці місцевої влади і громадянського суспільства.
Під час заходу громадськості було презентовано інтернет – портал “Електронні петиції до органів місцевого самоврядування Луганської області“, який був створений з ініціативи ГО «Суспільна служба правової допомоги». Для створення петиції необхідно авторизуватись на сайті за допомогою облікового запису однієї з соціальних мереж або поштових сервісів, сформулювати зміст петиції і зібрати 250 підписів протягом 90 днів. Після цього петиція буде передана на розгляд до відповідного органу місцевого самоврядування. Відповідь буде розміщена на сайті в відведений законодавством термін. Портал електронних петицій до органів місцевого самоврядування дозволить залучити широке коло громадян до вирішення проблем їх громад, створити ефективні механізми громадського контролю та комунікації з владою.
“Електронні петиції – реально діючий механізм завдяки якому можна привернути увагу і влади, і громадськості до багатьох злободенних проблем, які цілком під силу місцевим органам самоврядування. Це хороша можливість як впливу, так і контролю з боку населення за органами влади”, – говорить голова ГО « Суспільна служба правової допомоги» Максим Данильченко.
Громадська ініціатива «Муніципальна варта» реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.