У Слов’янську за підтримки Агентства ООН у справах біженців було відремонтовано дитячий садок

2 березня у м. Слов’янськ відбулося урочисте відкриття дитячого садку N°6  для дітей, хворих на туберкульоз, який було відремонтовано за підтримки Агентства ООН у справах біженців. Проект загальною ...

УВКБ ООН
У Слов’янську за підтримки Агентства ООН у справах біженців було відремонтовано дитячий садок

2 березня у м. Слов’янськ відбулося урочисте відкриття дитячого садку N°6  для дітей, хворих на туберкульоз, який було відремонтовано за підтримки Агентства ООН у справах біженців. Проект загальною вартістю 395 тис. гривень дозволив забезпечити роботу дитячої установи протягом зимового періоду для місцевих дітей та дітей-переселенців.

Цей садок є єдиним закладом не тільки у місті Слов’янськ, а у всьому Слов’янському районі, який приймає дітей, хворих на туберкульоз. У червні 2014 року під час загострення конфлікту у місті дитяча установа зазнала значних пошкоджень – було повністю виведено з ладу систему опалення, багаточисленні пориви труб та відсутність ізоляції призвели до значної втрати тепла.

«Ми дуже раді бути тут сьогодні. Без допомоги Агентства ООН у справах біженців цей дитячий садок довелося б зачинити зимою. Зараз майже 100 місцевих дітей та дітей-переселенців можуть радісно грати у теплому приміщенні», – сказав Аслак Сулумсмуен, Голова харківського офісу  Агентства ООН у справах біженців.

«Діти – це наше майбутнє, про яке ми повинні піклуватися вже сьогодні. Саме тому надзвичайно важливо об’єднувати зусилля, щоб створювати якомога кращі умови для дітей. Ми вдячні представникам міжнародних організацій, які у цей складний час знаходять можливість допомагати нашому місту», – зазначив мер м. Слов’янськ, пан Вадим Лях.

Наразі садок відвідують 93 дитини з латентною формою туберкульозу, серед них є діти з багатодітних сімей, сироти, переселенці. Переважно це діти з послабленим імунітетом, які потребують підтримання достатньо теплої температури у приміщенні. Завдяки проведенню ремонтних робіт було повністю відновлено систему опалення, що дозволило приймати дітей не лише у теплу пору року, а й протягом холодної осені та зими. Варто зазначити, що основні ремонтні роботи було завершено ще у січні.

«Проведені ремонтні роботи допомогли зберегти не лише приміщення дитячого садку, але й наш дружній колектив, який переживає за кожну дитину як за свою», – поділилася Завідуюча дитячого садку пані Олена Мінаєва.

Проект було профінансовано Агентством ООН у справах біженців у співпраці з Відділом освіти Слов’янської міської ради. Це один з проектів Агентства ООН у справах біженців, що направлений на покращення співіснування переселенців та приймаючих спільнот. Загалом у північній частині Донецької області Агентство здійснило 4 таких проекти на загальну суму понад мільйон гривень.

***

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), відоме як Агентство ООН у справах біженців, було створено рішенням Генеральної асамблеї ООН 14 грудня 1950 р. В Україні  УВКБ ООН працює з березня 1994 р.  Сьогодні УВКБ ООН є одним з головних гуманітарних агентств світу. Понад 9,300 співробітників організації, які працюють у більш ніж 125 країнах світу, допомагають 34 мільйонам осіб. Ця цифра включає не лише біженців, а й шукачів притулку, біженців, які повертаються додому, внутрішньо переміщених осіб та осіб без громадянства.

В 2014 році Україні вперше зіткнулась із проблемою внутрішньо переміщених осіб (ВПО) із Криму та сходу. УВКБ ООН продовжує підтримувати уряд та громадські організації, які забезпечують потреби ВПО через надання юридичної, матеріальної та соціальної допомоги. Агентство зосереджує свою діяльність на посиленні гарантій дотримання прав і свобод для більше ніж 1,4 мільйонів внутрішніх переселенців, покращенні їх життєвих умов та забезпеченні довготермінових рішень.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

Посилюємо голос ЛГБТ під час війни: реєстровані партнерства як запит спільнот на рівність перед законом

Фортеця Тягинь – форпост європейської історії українського півдня

Участь жінок у місцевому економічному розвитку, заснованому на спадщині. В Івано-Франківську відбулась майстерня-практикум Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Молодь з 30 громад напрацювала стратегії розвитку молодіжних рад під час літнього табору в Карпатах

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі