У Тернопільській області відбулося навчання фахівців, які будуть залучені до реалізації проєкту Барнахус

Тернопільська область стала третім регіоном, в якому МБФ «Українська Фундація громадського здоров’я» за підтримки Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні працюватиме над створенням ...

Додано:
healthrightorgua

112
У Тернопільській області відбулося навчання фахівців, які будуть залучені до реалізації проєкту Барнахус

Тернопільська область стала третім регіоном, в якому МБФ «Українська Фундація громадського здоров’я» за підтримки Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні працюватиме над створенням Барнахусу – Центру захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства.

Протягом останніх двох тижнів в Тернополі відбулася низка тренінгів для представників міждисциплінарних команд за участі суддів, слідчих, дізнавачів, представників ювенальної превенції, ювенальних прокурорів, представників соціальної та медичної сфер, а також членів міської робочої групи. Усі вони будуть залучені до надання комплексних спеціалізованих послуг на базі Барнахусу.

Метою тренінгів став розвиток компетенцій членів команди, налагодження взаємодії між її членами, формування навичок проведення опитування, дружнього до дитини, побудови комунікації та опитування дитини, яка постраждала або стала свідком насильства, ознайомлення з роботою моделі Барнахус в Україні та світі.

Тренери познайомили учасників з найкращими світовими практиками роботи Барнахусів на прикладі європейських країн, розповіли про вікові особливості дитини, яка постраждала від насильства, побудову комунікації з нею, керівні принципи правосуддя дружнього до дитини.

Також члени обласної робочої групи з питань впровадження проєкту в Тернопільській області напрацьовували механізми міжсекторної взаємодії, визначали ролі та завдання робочої групи, говорили  про забезпечення дитині, яка постраждала або стала свідком насильства, комплексної підтримки в процесі правосуддя.

111

Для довідки: Барнахус, або Дім для дітей – це міждисциплінарний спеціалізований заклад, створений для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації.

Барнахус надає комплексну соціальну, психологічну, правову, медичну та інші види допомоги та послуги дітям – потерпілим та свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством. Діяльність Центру спрямовується на дітей віком до 18 років.

Головною метою Центру є уникнення повторної віктимізації дітей, які постраждали від насильства, та захист їхніх прав. Ключова його роль полягає в координації паралельних кримінальних справах, пов’язаних з добробутом дитини. Завдяки Центру формується особлива правова система, яка відповідає потребам дітей, які постраждали від насильства. Водночас враховується принцип, що потреби дітей в таких випадках повністю відрізняється від потреб дорослих, які опинилися в подібній ситуації.

Нагадаємоперший в Україні Барнахус відкрився у Вінниці, також триває робота над реалізацією проєкту в Миколаєві.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи