У Тернополі презентували кращі практики реалізовані в об’єднаних громадах
В рамках проведеного форуму «Реформа місцевого самоврядування, проблеми та перспективи», який відбувся в Тернополі 18 жовтня за ініціативи Всеукраїнської ініціативи “Активна громада” Інституту ...
Додано:
taras.koctenko
В рамках проведеного форуму «Реформа місцевого самоврядування, проблеми та перспективи», який відбувся в Тернополі 18 жовтня за ініціативи Всеукраїнської ініціативи “Активна громада” Інституту Республіка відбулась презентація “Використання кращих практик органів місцевого самоврядування у новостворених громадах”.
Керівник громадської організації “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад”, консультант регіонального відділення Асоціації міст України Максим Черкашин презентував 5 практик, які реалізовані об’єднаними громадами. “Ми вивчили 58 практик, які були реалізовані об’єднаними громадами України. Для цього ми проаналізували сайти Асоціації міст України, проекту “Despro” та порталу Децентралізація влади. Також використовували складний пошук Google. Оскільки багато активностей у ОТГ стосується капітальних ремонтів шкіл, доріг, водогонів та дитячих садків – ми акцентували увагу на унікальних ініціативах.” – зазначає Максим Черкашин.
Отож ТОП 5 ініціатив, які були реалізовані об’єднаними громадами України:
1. Відкриття ЦНАПу в Шумській громаді (Тернопільська обл.) в рамках проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громади» (ЄС / ПРОООН МРГ). В установі працюють 5 адміністраторів. Ще 5 робочих місць створили у найвіддаленіших від центру громади селах – Андрушівці (16 км), Суражі (7,5 км), Великій Іловиці (21 км), Тилявці (15 км) та Шумбарі (14 км).
2. Ремонт дороги в Тячівській об’єднаній громаді (Закарпатська обл.). Об’єднаній громаді на Закарпатті ремонт дороги обійшовся вдвічі дешевше, ніж в середньому по країні. 250 гривень за ремонт одного квадратного метру дороги – саме стільки обійшовся ремонт дороги в селі Вільхівці Тячівської об’єднаної громади. Це майже вдвічі дешевше, ніж середня вартість в області та Україні.
Зекономили, бо самі обирали підрядника та контролювали всі роботи.
3. Створення місцевої пожежної команди у Великогаївській об’єднаній громаді (Тернопільська обл.). Великогаївська громада – одна з найбільших в області, тут проживає 11 тисяч мешканців. У березні 2016 року між ДСНС і ТОДА було підписано меморандум про реалізацію пілотного проекту створення добровільних пожежних команд в об`єднаних територіальних громадах Тернопільщини. Наразі це перша добровільна пожежна команда на Тернопільщині.
4. У Гніздичівській об’єднаній громаді (Львівська обл.) першою серед ОТГ Львівщини розробили інвестиційний паспорт. Паспорт має українську та англійську версії та містить основну інформацію для інвестора.
5. У приміщенні колишньої сільської ради Зимнівської об’єднаної громади (Волинська обл.) відкрили Територіальну поліцейську дільницю, яка обслуговуватиме громаду. Також за пунктом буде закріплено 8 поліцейських та надано службовий автомобіль для виконання своїх завдань.
Окрім цього, на форумі обговорювали стан впровадження реформи місцевого самоврядування та методи прямої демократії.
“Досвід від впровадження реформи децентралізації, бюджети до об’єднання громад та після, а також проблеми в процесі зміни місцевого самоврядування стали ключовими питаннями форуму. Громадські активісти, представники міськради, експерти та звичайні мешканці міста мали можливість поспілкуватись та дізнатись більше про децентралізацію, її переваги та ризики.” – зазначив координатор Всеукраїнської ініціативи “Активна громада” Інституту Республіка в Тернопільській області Рустам Ергешов.