У Велицької громади (Волинь) буде Статут

Проект документа днями оприлюднили на сайті Ковельської райради для обговорення. Велицький сільський голова Віктор Ковальчук розповідає, що напередодні у 4 центральних садибах колишніх сільських ...

11111111111111111
У Велицької громади (Волинь) буде Статут

Проект документа днями оприлюднили на сайті Ковельської райради для обговорення.

Велицький сільський голова Віктор Ковальчук розповідає, що напередодні у 4 центральних садибах колишніх сільських рад– селах Велицьк, Підріжжя, Сільце та Мельниця – відбулося багатолюдне обговорення:

“Наприклад, у Мельниці в клубі зібралися близько 100 людей. Люди дуже активно включилися в розмову, бо ж питання долучення громадян до процесів розподілу бюджету, можливості гуртуватися і впливати на ситуацію у своєму селі для них дуже важливі. Звісно, згадували і про зруйновані дороги, і смітники. Бо то наболіле. Керівник Ресурсного центру розвитку місцевої демократії Ірина Гайдучик, котра й ініціювала такі зустрічі, пояснювала людям, що всі процеси та можливості колективного вирішення питань тепер будуть записані у Статуті. І саме це дасть можливість бути дієвими. Особисто я як голова громади постійно наголошую: потрібно пропонувати, не боятися озвучувати ідеї, мені одному все побачити і вирішити просто неможливо”.

Ірина Гайдучик розповідає, що Статут громаді й справді дуже потрібний. Це як інструмент впливу на владу і ситуацію, своєрідний договір між громадянами і керівництвом, якому вони надали підтримку на виборах.

“Ми працюємо також із їхніми сусідами – Голобською громадою. Там Статут теж уже на стадії завершального обговорення. Тепер же, після оприлюднення, можна буде ще внести пропозиції, зробити виправлення, а тоді вже за Статут голосуватимуть депутати сільської ради”.

Ознайомитися з текстом проекту Статуту Велицької громади можна, перейшовши за цим посиланням: http://kovel-rayrada.gov.ua/self-government/velicka-silska-rada-zagalna-informaciya

 

Довідково. Волинський ресурсний центр розвитку місцевої демократії діє за підтримки Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків

Після великої води: як відновлюється життя у Корабельному районі Херсона

USAID спорудив навчальний простір у Богданівці на Київщині, де російські війська зруйнували школу

Актуальні літні події для громадських активістів та активісток