У Велицьку говорили про можливості створення громадських об’єднань

14 березня 2017 року відбувся перший тренінг в рамках проекту «Розвиток громадської активності у об'єднаних громадах Волині» у Велицькій громаді. Підкресленням важливості заходу також стала ...

??????????
У Велицьку говорили про можливості створення громадських об’єднань

14 березня 2017 року відбувся перший тренінг в рамках проекту «Розвиток громадської активності у об’єднаних громадах Волині» у Велицькій громаді.

Підкресленням важливості заходу також стала особиста участь сільського голови об’єднаної громади – Ковальчука Віктора Васильовича, який, за його словами, відвідав тренінг аби краще дізнатися думки та плани активних мешканців громади з приводу їх участі у вирішенні проблем села.

Тренінг «Участь у розвитку громади через створення та організацію діяльності неприбуткових організацій» – перший для с. Велицьк, і другий загалом у циклі заходів в рамках вищевказаного проекту, яких усього заплановано по шість у кожній з п’яти об’єднаних громад. Наступні тематики тренінгів: проектний  менеджмент, фандрейзинг, створення та діяльність органів самоорганізації населення, створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та навчання з адвокасі.

??????????

Програма тренінгу, який відбувся 14 березня, включала ряд блоків з питань створення та діяльності громадських об’єднань. Так, більшість учасників у своїх анкетах вказали, що найбільше у контексті створення та діяльності громадських організацій, їх цікавить освітній та культурний напрямок. Дозвілля для дітей та молоді, фестивалі та конкурси, облаштування дитячих майданчиків та спортивних залів – ось далеко не повний перелік питань, які найбільше хвилювали тих, хто зібрався. Запровадження туристичних маршрутів та розвиток народних ремесел – також одна з ідей, яку із захватом підхопили учасники. Під час тренінгу тренером було розказано про проект «Магія Волинської казки», який два роки поспіль було успішно запроваджено у Рожищенському районі, і який передбачав тури вихідного дня міських дітей та їх батьків до сільської глибинки з можливістю проведення вільного часу з користю та задоволенням: перегляд вистав, відвідування музеїв, участь у майстер-класах народних умільців, катання на підводі та багато іншого. Учасники тренінгу у с. Велицьк запевнили, що в їх громаді також є що показати, і не виключено що під час наступної зустрічі та роботи над проектним менеджментом – частина групи як раз працюватиме над написанням подібного культурного проекту.

Чи готові вже сьогодні люди створювати громадські організації – відповідь поки не лежить на поверхні. Частині учасників притаманні страхи та міфи, один з яких – складна процедура реєстрації. Тренер дав виключну відповідь на дане питання – на сьогодні процедура значно спростилася. Також в громаді є дві зареєстровані громадські організації, які існують наразі у «затухаючому» вигляді і потребують «вливання» нових сил.

??????????

Варто нагадати, що у рамках проекту діє Центр підтримки громадської активності в об’єднаних громадах, у якому на постійній основі надаватимуться консультації зацікавленим особам та постійний супровід у створенні та розвитку як інституцій громадянського суспільства, так і у інших питаннях розвитку об’єднаних громад. Адреса Центру: м. Луцьк, вул. Глушець, 49, офіс 449. Телефон: (0332) 78-59-65. Також можна задавати свої питання в онлайн режимі на сторінці Центру у мережі Facebook: «Центр підтримки громадської активності в об’єднаних громадах – Волинь».

Наступні тренінги у с. Велицьк попередньо заплановані на кінець березня та квітень 2017 року, про що додатково будуть поінформовані мешканці громади, у тому числі через офіційний сайт Велицької ОТГ.

Тренінги та інші заходи проведені в рамках проекту «Розвиток громадської активності у об’єднаних територіальних громадах Волині», що реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу та співадмініструється РОГО КВУ. “Зміст цієї публікації є одноособовою відповідальністю ОМГО “Волинський Інститут Права” і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу”.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків

Після великої води: як відновлюється життя у Корабельному районі Херсона

USAID спорудив навчальний простір у Богданівці на Київщині, де російські війська зруйнували школу

Актуальні літні події для громадських активістів та активісток

Триває робота з розроблення Стратегії розвитку Дмитрівської сільської територіальної громади