“У владі не вистачає молодих, умотивованих та фахових чиновників. І ми це змінимо.” – Іван Омелян

Активісти громадської організації “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” розробили проект, завдяки якому процес відбору державних службовців стане більш відкритим та простим. Детальніше про ...

Додано:
taras.koctenko

Іван Омелян
“У владі не вистачає молодих, умотивованих та фахових чиновників. І ми це змінимо.” – Іван Омелян

Активісти громадської організації “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” розробили проект, завдяки якому процес відбору державних службовців стане більш відкритим та простим. Детальніше про проект “Державний службовець України. Версія 2.0” ми поспілкуємось з одним з керівників організації, менеджером проекту Іваном Омеляном. 

В чому полягає власне суть проекту?

 Ми плануємо створити єдиний, зручний та доступний майданчик у формі WEB-порталу для людей, які мають бажання та відповідають усім вимогам, щоб стати державними службовцями. На порталі кожен орган влади та місцевого самоврядування, який долучиться до проекту, матиме можливість розміщати інформацію про актуальні вакансії з описом вимог, необхідними документами та терміном їх подачі і проведення конкурсу. На сайті діятиме зручна пошукова система відкрити вакансій згідно заданим параметрам. 

Але ж сьогодні для цього є сайти органів влади та місцевого самоврядування. Навіщо дублювати?

Знаєте, я багато подорожую Україною і спілкуюсь з активістами, у тому числі з молоддю. Громада, а особливо молодь, усвідомила, що вона сама може вирішувати проблеми свого села, селища та міста. Українці хочуть йти у владу, щоб змінити її на краще та повернути довіру громади до державних службовців. Проте, органи влади і місцевого самоврядування не завжди відкриті до прийняття нових кадрів. Інформація про наявні вакансії часто розміщена на сайтах таким чином, що її важко знайти. А наявна інформація, у свою чергу, не завжди актуальна. Окрім того, щоб прийняти свою людину без конкурсу часто беруть її на стажування в патронатну службу помічником або радником, а потім переводять на потрібну посаду. 

Чи вивчали Ви питання кількості державних службовців в Україні та фактичну наявність вільних вакансій?

За інформацією Національного агентства України з питань державної служби станом на 2015 рік загальна кількість державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування становить 380 257 осіб. У зв’язку з об’єднанням громад та проведенням у зв’язку з цим місцевих виборів в органах влади та місцевого самоврядування у 2016-му році будуть змінюватись схеми управління та проводитись реорганізації виконавчих органів. Тому будуть проводитись конкурси на заміщення вакантних посад. 

Іване, які особисто Ви очікуєте зміни завдяки реалізації проекту?

Завдяки реалізації проекту процес відбору державних службовців стане більш відкритим та простим. Ми зможемо більше залучити молодих фахівців до управління містами та державою уникаючи корупційної складової. У свою чергу ми покращимо роботу органів влади та місцевого самоврядування завдяки високій конкуренції та відбору справді кращих кадрів. Подаватись на відкриті вакансії, для прикладу в Тернополі, зможуть бажаючі й з інших міст та сіл України. В майбутньому портал може перерости також у майданчик обміну ефективними технологіями муніципального та державного управління. Завдяки тематичним обговоренням фахівці зможуть обмінюватись кращими практиками та спільно вирішувати вузькопрофільні питання.

 

Проект “Державний службовець України. Версія 2.0” є учасником конкурсу “Apps4Cities Challenge” покликаний розв’язувати міські проблеми за допомогою технологій, створення потрібного та цікавого сервісу для громади, влади чи бізнесу. Підтримати його можна за посиланням.


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

У Підволочиській громаді відкрили молодіжний простір «Знайди себе»

Програма USAID DOBRE закупила для П’ядицької громади агро обладнання вартістю понад 1,2 мільйон

Безкоштовні онлайн-консультації від психологів та психіатрів для мешканців України

Понад 80 громад та ОВА пройдуть навчання з комунікацій за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

На Рівненщині проводять дослідження щодо булінгу дітей ВПО у школах

Вакансії тижня. Що є нового для громадських активістів та активісток?

  • Здолбунівсіті

    Назва матеріалу правильна але самовпевнена. По суті матеріалу: 1)Ваш проект передбачає внесення змін до законодавства? Якщо ні, то органи державної влади і місцевого самоврядування будуть діяти згідно законів і оголошувати про вакансії як прописано в законах і приймати на роботу по них же. 2) Як ви будете дізнаватися про вакансії від усіх органів влади, щоб донести їх до всіх бажаючих? 3)Перевести із патронажної служби на держслужбу не можливо, оскільки вже в дії новий закон про держслужбу і на всі посади дежслужби тільки по конкурсу або переведення на рівнозначну але з держслужби, а не з офіс -менеджера. Виходячи із практики сьогодення – основною проблемою є низька, жебрацька зарплата для спеціалістів низової ланки держслужби, багато обмежень і страхів (незрозумілі трактування безлічі законів по корупції, які кожен читає на свій лад), велика відповідальність.

    • omeljan

      Вітаю.
      Відповім по порядку:
      1. Ми не самовпевнені, скоріше оптимістично налаштовані ;)
      2. Є два шляхи впровадження проекту. Першим є нормативний, коли б за рішенням уряду всі держ оргнаи, публікували свої вакансії на одному порталі, розглядаємо такий варіант. він правда потребує досить довгої адвокасі кампанії. Другий варіант добровільний – коли органи місцевого самоврядування (до прикладу), підпишуть меморандум з нами і всі свої вакансії будуть публікувати на такому порталі.
      3. Питання зарплат для службовців найшвидше вирішиться в нових громадах і в перспективі такий портал полегшить життя тих керівників, які шукатимуть справді хороші кадри, а не намагатимуться влаштувати на роботу всіх своїх родичів.
      Дякую за коментар та слушні запитання!