У Вижниці мешканці й молодь ВПО розробили дорожню карту для підвищення громадської участі у прийнятті рішень

Представники й представниці молоді ВПО та місцеві мешканці Вижницької громади 14 грудня обговорили інструменти громадської участі та сформували дорожню карту, які кроки слід робити для покращення ...

Вижницька ТГ та молодь ВПО розробили дорожню карту залучення
У Вижниці мешканці й молодь ВПО розробили дорожню карту для підвищення громадської участі у прийнятті рішень

Представники й представниці молоді ВПО та місцеві мешканці Вижницької громади 14 грудня обговорили інструменти громадської участі та сформували дорожню карту, які кроки слід робити для покращення ситуації у цій сфері. 

Відповідна робоча зустріч відбулася у межах проєкту «Підтримка інтеграції молоді з числа ВПО», що втілюється в рамках програми «Мріємо та діємо».

Олена Матвійчук, керівниця проєкту, розповіла: «Вижницька територіальна громада унікальна у контексті громадської участі: крім стандартних інструментів механізму участі тут створена Художня рада, яка розглядає рішення щодо дизайну різних макетів перед тим, як їх будуть втілювати на місцевості».

Учасники й учасниці обговорили абсолютно всі інструменти, які наразі існують у громаді, та визначили, які є проблеми з їх поширенням і використанням. Більшість звернули увагу на те, що найбільша проблема в тому, що люди недостатньо активні й не хочуть ними користуватися. 

Вижниця та молодь ВПО

У результаті присутні на зустрічі місцеві мешканці та представники й представниці молоді з числа ВПО спільно напрацювали ідею, як вплинути на ситуацію. 

«У школах є предмети “Право” та “Громадянська освіта”, – розповідає Олена Матвійчук. – Одне з можливих рішень, яке запропонували під час розробки дорожньої карти, полягає в тому, що Галина Єрема (ГО “Центр розвитку громад. Ідея. Дія. Результат”) на запрошення шкіл може проводити тренінги для підвищення рівня обізнаності щодо користування тими інструментами, які діють на території громади».

На запитання щодо використання інструментів громадської участі, молодь з числа ВПО, що була присутня на зустрічі, зауважили: для того, щоб користуватися цими інструментами, потрібно визнати для себе і прийняти факт, що в цій громаді вони надовго. 

«Хоча громада нам і подобається, але ми все одно ще живемо надією, вірою, що найближчим часом повернемося у свої рідні домівки», – прокоментувала одна з учасниць.

При цьому, всі представники й представниці ВПО відзначили, що Вижницька громада дуже комфортна для життя, та якщо є певні проблеми, то вони достатньо швидко вирішуються

Олена Матвійчук додає: «Коли ми кажемо про залучення молоді ВПО до прийняття рішень у громадах, важливо враховувати той факт, що таке активне залучення може станом на сьогодні не спрацювати».

 

Проєкт «Підтримка інтеграції молоді з числа ВПО» втілюється в рамках програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Розпочався проєкт «Впровадження підходу, інформованого про травму, у громадянській освіті»

Інкубатор демократичних ініціатив розпочинає проєкт зі зменшення випадків мови ворожнечі в країнах Східного партнерства

Тренінг в медіабазі: Психологиня розповіла журналістам про види когнітивних спотворень та їхній вплив

21 Docudays UA: Саунд­скейпінг пам’яті, низові культурні простори та європейський кіноринок — добірка дискусій DOCU/PRO та DOCU/СИНТЕЗ

Пів тисячі молодих лідерів і лідерок закінчили "Школу молодіжних рад"

Доступ до публічної інформації в ОМС: як зробити так, щоб усе запрацювало?