У WITNESS розробили безкоштовний українськомовний посібник для відеодокументаторів

Днями міжнародна громадська організація WITNESS представила українськомовну версію посібника «Відео як Доказ», який раніше був доступний лише англійською. Книгу можна завантажувати безкоштовно. При ...

Додано:
Alina Bodnar

Witness
У WITNESS розробили безкоштовний українськомовний посібник для відеодокументаторів

Днями міжнародна громадська організація WITNESS представила українськомовну версію посібника «Відео як Доказ», який раніше був доступний лише англійською. Книгу можна завантажувати безкоштовно. При цьому кожен охочий може обирати для скачування і повне видання, і окремі його розділи. Посібник призначений насамперед для правозахисників, журналістів та активістів, які фільмують випадки порушень прав людини.

Автори посібника переконані, що відео є одним із наймогутніших інструментів позитивних змін у сфері прав людини. Але аматорські відеозаписи, підготовані активістами та свідками подій, не завжди можуть бути повноцінним доказом у суді. Саме для того, щоб допомогти викривати правопорушення і відновлювати справедливість, міжнародна організація WITNESS підготувала польовий посібник “Відео як Доказ”. Видання підтверджує, що камера і знання можуть привести до справжніх змін і відновлення справедливості у суспільстві.

«Фіксація порушень прав людини із допомогою відео є вкрай важливою у нашій роботі на сході України. Ми раді, що  посібник «Відео як Доказ»,  тепер став доступним для значно більшої кількості наших колег -правозахисників, журналістів і громадських активістів. Вірю, що посібник допоможе нам зібрати ще більше інформації, аби притягнути до відповідальності осіб, винних у вчиненні злочинів проти людяності під час війни на сході України», – коментує появу українськомовного видання координатор Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» Володимир Щербаченко.

У посібнику подано інформацію про основні аспекти права фільмування відео про порушення прав людини, принципи здійснення відеозйомки із підвищеною доказовою цінністю, організацію та управління записом з метою доведення певного факту та засвідчення оригінальності. Цей матеріал також може бути корисним при підготовці окремих навчальних заходів (наприклад, у частині інтерв’ювання, відточування базових навичок відеозйомки тощо).

Користувачі можуть вільно завантажувати посібник, поширювати його, копіювати та змінювати вміст, окрім використання з комерційною метою. Російськомовна версія «Відео як Доказ» буде доступна у червні 2016 року.

WITNESS – неурядова організація, яка працює на перетині двох напрямків – зйомки відео та адвокації прав людини вже понад 20 років. З моменту заснування 1992-го року в Нью Йорку, WITNESS вміло використовує потужні можливості відео та допомагає активістам усього світу – від Бірми до Бразилії – застосовувати відео в боротьбі за права людини.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Мистецтво без бар'єрів: у Тернополі людей з інвалідністю залучатимуть до громадських активностей

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади