У Закарпатській області реалізується проєкт з надання соціальних послуг

Починаючи з серпня 2023 року у Закарпатській області ГО "Платформа Суспільної Взаємодії" реалізує проєкт, спрямований, у першу чергу, на покращення надання соціальних послуг для родин зі статусом ...

Додано:
Natalia_Krivoruchko

Виїзний прийом у місті Свалява на базі гуманітраного хабу.
У Закарпатській області реалізується проєкт з надання соціальних послуг

Починаючи з серпня 2023 року у Закарпатській області ГО “Платформа Суспільної Взаємодії” реалізує проєкт, спрямований, у першу чергу, на покращення надання соціальних послуг для родин зі статусом ВПО.  Усі активності відбуваються в рамках проєкту “СМІЛИВІСТЬ В ДОЛОНЯХ – Посилення захисту внутрішньо переміщених дітей”. 

ГО “Платформа Суспільної Взаємодії” – релокована громадська організація, яка перемістилася до Закарпатської області із окупованого Бердянська Запорізької області. Основним напрямком діяльності ГО “Платформа Суспільної Взаємодії” були освітні, культурні та адвокаційні проєкти.

Члени організації – фахівці із великим досвідом роботи у соціальній сфері, тому їхнім основним завданням стало поліпшити рівень надання соціальних послуг у приймаючих громадах.

Необхідність реалізації подібного проєкту обумовлена великою кількістю ВПО, які знаходяться у Закарпатській області. За даними мобільних операторів, кількість ВПО, які знаходяться на Закарпатті дорівнює 230 000 осіб. Офісійні дані підтверджують постійне перебування ВПО на рівні 150 000 осіб. Третина з них – діти. Звісно, що соціальна сфера та наявна кількість спеціалістів не взмозі покрити усі потреби у соціальних послугах, що потребують як діти, так і дорослі. Особливо це стосується інклюзивної освіти. Кількість фахівців у інклюзивно – ресурсних центрах громад Закарпатської області – не змінилася. А навантаження на фахівців – так. 

Саме тому виникла ідея щодо забезпечення послугами психолога, корекційного педагога та логопеда дітей зі статусом ВПО, які проживають у громадах Закарпатськох області в рамках певного проєкту. Тож, наразі обрані фахівці відвідують громади міст Чоп, Свалява, Ужгород, Виноградів, Хуст та надають індивідуальні консультації батькам, проводять оцінку потреб дітей, організовують групові прийоми та заходи.

“Багато-хто із ВПО звикли отримувати достатню кількість соціальних послуг у своїх громадах. Перемістившись до Закарпатської області для родин виникла проблема в отриманні цих послуг, бо фахівців в ІРЦ фізично не вистачає”,  – розповідає голова ГО “Платформа Суспільної Взаємодії” Олександр Пилипенко.

“Якщо казати про послуги логопеда, то іноді достатньо провести оцінку потреб дитини, надати рекомендації батькам, забезпечити якісний онлайн супровід. Не обов’язково ставити дитину на якийсь облік чи тривалий час запрошувати її на заняття. Якісна діагностика плюс надання дієвих рекомендацій – ось запорука вирішення деяких мовленневих проблем. Крім цього буває так, що причина логопедичних проблем – психологічна. І дитині, насправді, потрібен психолог”, – додає проєктна менеджерка, авторка проєкту Криворучко Наталя.

 За кінцевими таргетами проєкту, щонайменше 1200 дітей отримають додаткові косультаційні, дозвіллєві та освітні послуги.

 

Проєкт «СМІЛИВІСТЬ В ДОЛОНЯХ – Посилення захисту внутрішньо переміщених дітей» реалізує Західноукраїнський Консорціум Захисту Дітей, до складу якого входять Terre des hommes – Україна, Жовто-Блакитні Крила/Yellow-Blue Wings та Благодійний фонд Посмішка ЮА, за підтримки Гуманітарного фонду для України.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона