У Запоріжжі підлітки стали більш досвідчені з ІТ та кодування

Протягом 5 - 20 жовтня в Україні та ще в 25 інших країнах світу відбувалась щорічна комплексна ініціатива — Європейський тиждень кодування ("Meet and Code"), в рамках якого для дітей і підлітків ...

закодуй
У Запоріжжі підлітки стали більш досвідчені з ІТ та кодування

Протягом 5 – 20 жовтня в Україні та ще в 25 інших країнах світу відбувалась щорічна комплексна ініціатива — Європейський тиждень кодування (“Meet and Code”), в рамках якого для дітей і підлітків віком від 8 до 24 років громадські, освітні та просвітні організації та структури проводили різноманітні тренінги, майстер-класи, хакатони, виставки й інші тематичні заходи з кодування та програмування.

В рамках даної ініціативи відбулись освітньо-практичні проєкти й в славетному Запоріжжі, а саме – ІТ-міні-фестиваль “заКОДуй!” та “Школа нечуючих кодерів”, які допомогли учням і студентам декількох різних освітніх закладів зануритись до світу кодування, програмування, створення об’єктів та віртуальної реальності. 

Тут хлопці та дівчата на практиці дізнавалися, як створюються та “пишуться” сайти й ігри, як промальовуються рухи й “оживають” герої, як користуватись “поліцейськими” мобільними та веб- додатками, що таке таргетинг й як його використовують, що таке “розмітки” та мови кодування, з чого складаються роботи й що необхідно зробити для керування ними, як стати успішними “комп’ютерниками” та створювати 3D-об’єкти… При цьому, учасниками обох проєктів стали як молодь зі “звичайним” здоров’ям, так й їхні однолітки з вадами слуху та з особливими соціальними потребами.

Долучились до реалізації міні-фестивалю та Школи й такі структури й організації як Управління ювенальної превенції в Запорізькій області та кіберполіція, ІТ-центр “Polygon” та портал “Перше.Інфо”, ряд web- й smm- студій. Були серед викладачів і лекторів й імениті особистості — Олександр Жук (Вчитель року 2018), Максим Зюзін (веб- та гейм-розробник), Владислав Катін (SMM, CEO) й Артем Погрібняк (3D, CEO).

Організатором проєктів стала Запорізька обласна молодіжна організація “Наше щасливе життя” й безпосередньо її Голова — Олександр Кахай.
Ініціатива Meet and Code проводиться за фінансування корпорації SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні Meet and Code реалізується Ресурсним центром ГУРТ, що є партнером Глобальної мережі TechSoup.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи