У Житомирі розпочалася робота з повернення житла бездомним

У співпраці з Громадською приймальнею УГСПЛ у Житомирі, БО «Міський центр обліку бездомних осіб» розпочав роботу з профілактики бездомності та повернення бездомним незаконно вилученого житла. Головна ...

житло
У Житомирі розпочалася робота з повернення житла бездомним

У співпраці з Громадською приймальнею УГСПЛ у Житомирі, БО «Міський центр обліку бездомних осіб» розпочав роботу з профілактики бездомності та повернення бездомним незаконно вилученого житла. Головна відмінність від роботи звичайних громадських приймалень – це супровід соціальними працівниками.

Хоча існують різні громадські приймальні з надання безкоштовної юридичної допомоги, бездомним дуже важко скористатися нею на практиці, бо на відміну від звичайних громадян, їм важко самостійно діяти в свої інтересах. Наприклад, юрист громадської приймальні склав процесуальні документи: але чи пропустить охорона органу державної влади, чи чергова частина міліції, громадянина, який має неприємний запах і не користувався душем багато днів? – А де помитися бездомним, яких навіть до лікарень дуже часто не приймають – бо мити ніде? – Саме тому, бездомні громадяни потребують супроводу соціального працівника, який допомагатиме формулювати (висловлювати) проблему та суть звернення, – а також захищатиме від ігнорування внаслідок неприємного вигляду та запаху.

Саме тому, БО «Міський центр обліку бездомних осіб» налагодив співпрацю з Громадською приймальнею УГСПЛ у Житомирі. За словами Владислава Паламарчука – голови БО «Міський центр обліку бездомних осіб»: «Наша організація проводить первинне опитування бездомних громадян і потім домовляється про виїзд юриста УГСПЛ. Після розмови та складення необхідних запитів, наш соціальний працівник супроводжує бездомних громадян для здачі запитів до організацій-адресатів, або надсилає такі запити поштою. Де можливо, ми самостійно збираємо інформацію: наприклад, щодо нового власника житла бездомного громадянина».

Раніше, розповідає Владислав Паламарчук, його організація намагалася вирішувати проблеми бездомних через резонанс у ЗМІ: «Але досвід виявився доволі негативним. Організована зустріч-виїзд журналістів до бездомних, – і в ЗМІ з’являється репортаж. Замість того, щоб надати безкоштовну правову допомогу, чиновники відразу намагаються ліквідувати чергову «ночівлю» бездомних: телефонують, виїжджає міліція та працівники житлово-комунальних служб. Тому після зустрічі з журналістами та публікацій, бездомні замість допомоги, отримують психологічне і навіть фізичне насильство – втрачають тепле приміщення для ночівлі.

Зараз я вже знаю багато бездомних, хто відмовляється від розмов з журналістами – і тим більше від фото- відео зйомки. Тому ми вирішили налагодити взаємодію з потужною правозахисною організацією і за порадою представника Уповноваженого ВРУ з прав людини, звернулися до приймальні УГСПЛ».

За словами юриста приймальні УГСПЛ Богдана Бондаренка, цього тижня прийнято у провадження три справи. «Перша – стосовно мами двох дітей, позбавленої батьківських прав рішенням Богунського райсуду Житомира від 19.02.2015. Після смерті чоловіка, ця мама зловживала спиртними напоями і зараз знаходиться в одному з реабілітаційних центрів Житомирської області. Діти зараз під опікою органів влади. Квартира неприватизована – і може так статися, що по факту 6-місячного не проживання в ній, буде втрачена. Тобто наймача визнають таким, що втратив право користування житловим приміщенням. І ця мама також стане бездомною, а дітям буде нікуди повертатися з інтернату – житло зникне.

Дві інших – стосовно інвалідів, які внаслідок насильства втратили належне їм житло. За традицією, звернення до міліції ні до чого не призвели. Отже, будемо у суді скасовувати незаконні угоди і домагатися повернення житла бездомним».

Автор : Тетяна Козлова


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Місцевий розвиток, орієнтований на громаду: дороговкази комплексного дослідження у громадах Івано-Франківщини

Під час презентації книги «Примарна ясність» обговорили актуальні проблеми колишніх цивільних полонених та стереотипи щодо компенсацій

11 молодіжних центрів приєдналися до проєкту #МолодьТуТ програми USAID «Мріємо та діємо»

Безоплатна правова та психологічна допомога для мешканців у Широківській громаді

На Київщині Калинівська громада долучилась до роботи над Статутом громади

Табір підприємництва для креативної молоді: у Чернівцях визначили найкращі бізнес-ідеї