Україна і країни Балтії зацікавленні у збереженні незалежності Білорусі – експерти

Україна і країни Балтії зацікавленні у збереженні незалежності Білорусі. Про це заявили учасники пресконференції на тему «Ситуація в білорусі: який сценарій розвиватиме Росія» в прес-центрі ...

50243632373_83168546f1_c
Україна і країни Балтії зацікавленні у збереженні незалежності Білорусі – експерти

Україна і країни Балтії зацікавленні у збереженні незалежності Білорусі. Про це заявили учасники пресконференції на тему «Ситуація в білорусі: який сценарій розвиватиме Росія» в прес-центрі Українського кризового медіа-центру. «Втрата незалежності Білоруссю буде мати негативні наслідки для України і країн Балтії», – заявив Юрій Сиротюк, співорганізатор Білоруського інформаційного центру.

«Сьогодні доля Європи вирішується в Мінську. Все буде залежати від волі протистояти ординській владі Москви або програшу білоруського суспільства, наслідку чого ми відчуємо на українських землях», – додав Геннадій Друзенко, правник, публіцист, волонтер, ветеран АТО, співзасновник та керівник ПДМШ ім. Пирогова. Він розповів, що за даними Білоруського інституту соціології більше 60% громадян хочуть незалежної Білорусі. «В 2014 році  34% українців виступали за входження України до Митного союзу. Тому це не показник. У Білорусі є шанс будувати незалежну європейську країну», – пояснив Геннадій Друзенко.

Валерій Калиновський, журналіст білоруської редакції «Радіо Свобода», підкреслив, що Олександр Лукашенко наразі має підтримку лише зі сторони Росії і це загрожує Білорусі міжнародною ізоляцією у разі невиконання умов протестувальників. «Найголовніше те, що Лукашенко має постійний контакт з Путіним. Коли він з ним спілкується – стає спокійнішим. Аналітики побоюються, що інтеграція з Росією буде тривати. Продовжуватиметься ізоляція. Сьогодні надійшла інформація, що група іноземних журналістів була затримана в аеропорту і відправлена додому через відсутність акредитації. Зовнішню підтримку Лукашенко має лише одну – російську», – сказав він. 

Олена Талстая, співголова Руху солідарності «Разам», зазначила, що досі невідома точна кількість постраждалих, вбитих та зниклих під час протестів в Білорусі. «Лукашенко дає сигнал, що не збирається йти ні на які перемовини, тому неможна спиняти акції протесту та страйки. Люди Білорусі мають відчути свою силу і домогтися звільнення політв’язнів, нових виборів, притягнення до відповідальності фальсифікаторів виборів», – наголосила вона. Олена Талстая також зауважила, що зміна влади буде супроводжуватися вимогами повернутися до національної символіки Білорусі (біло-червоно-білого прапору) та повернення білоруській мові статусу єдиної державної. «Ті державні символи, які є сьогодні у Білорусі – нелегітимні і незаконні. Ми вважаємо, що закони і зміни, які робив Лукашенко після 1994 року є незаконними і нелегітимними. Тому ми вимагаємо повернутися до Конституції 1994 року, яка автоматично повертає білоруський національний прапор, герб, статус білоруської мови і парламентську республіку», – заявила вона. 

 

 

Джерело: УКМЦ.


 

Останні публікації цього розділу:

Розпочався проєкт «Впровадження підходу, інформованого про травму, у громадянській освіті»

Інкубатор демократичних ініціатив розпочинає проєкт зі зменшення випадків мови ворожнечі в країнах Східного партнерства

Види когнітивних спотворень та їхній вплив — на тренінгу про психологічну безпеку журналістів

21 Docudays UA: Саунд­скейпінг пам’яті, низові культурні простори та європейський кіноринок — добірка дискусій DOCU/PRO та DOCU/СИНТЕЗ

Пів тисячі молодих лідерів і лідерок закінчили "Школу молодіжних рад"

Доступ до публічної інформації в ОМС: як зробити так, щоб усе запрацювало?