Україна в топ-10: Всесвітній рейтинг благодійності 2022 року від CAF

На днях британська організація CAF опублікувала дослідження всесвітнього індексу благодійності: Україна в лідерах — посідає 10 місце! CAF публікує Всесвітній індекс благодійності вже більше десяти ...

Україна потрапила у топ-10 у Всесвітньому рейтингу благодійності
Україна в топ-10: Всесвітній рейтинг благодійності 2022 року від CAF

На днях британська організація CAF опублікувала дослідження всесвітнього індексу благодійності: Україна в лідерах — посідає 10 місце! 

CAF публікує Всесвітній індекс благодійності вже більше десяти років. Цей звіт дає розуміння масштабів і природи благодійності в усьому світі, досліджуючи три аспекти благодійної поведінки:

  • Допомога незнайомцям.
  • Пожертви грошей на благодійність.
  • Волонтерство.

Звіт містить результати опитування 1,95 мільйона людей по всьому світу з 2009 року! Результати є одним із найбільших опитувань благодійності, які коли-небудь проводилися.

Україна – єдина європейська країна, яка посідає місце в ТОП-10, піднявшись у рейтингу з 20 місця  у 2020 році, до 10 у 2021. Згідно з дослідженням «Благодійність очима українців у 2021», саме підвищення рівня життя, впровадження нових креативних форм благодійності, а також збільшення потреби в благодійній допомозі через пандемію Covid-19 спричинило зростання пожертвувань та участі у благодійності.

За даними дослідження, 49% українців займалися благодійністю, 75% допомагали незнайомцям, 49% — зробили фінансові пожертви, а 24% — стали волонтерами.

Любов Раїнчук, керівниця програмного відділу та кураторка досліджень Zagoriy Foundation, зазначає: «Припускаємо, що благодійність в Україні активно зростає з кількох причин: зростання добробуту людей до війни, краще розуміння потреби допомагати, про що повідомлялося через ЗМІ/соцмережі, і те, що благодійність стала новим трендом у суспільстві.

Наразі кількість людей, які займаються благодійністю, значно зросла порівняно з минулими роками. Люди продовжують допомагати, тому що це один із способів показати свою стійкість і стати частиною перемоги».

Що ще цікавого ми дізналися зі звіту у 2022 році?

Загалом індекс благодійності у світі зростає: незалежно від форми допомоги та незважаючи на зменшення ресурсів для допомоги через наслідки пандемії, бажання допомагати іншим у більшості випадків зросло. 

Важливо зазначити, що пандемія змінила ландшафт глобальної благодійності. У 2018 році 7 із 10 країн з найвищим рівнем благодійності були класифіковані ООН як країни з високим рівнем доходу. Однак у 2020 році, під час розпалу пандемії, 7 із топ-10 були країнами з низьким і середнім рівнем доходу. Ця тенденція збереглася у 2021 році. Лише 4 з 10 країн-лідерів рейтингу цього року віднесені ООН до країн з високим рівнем доходу.

62% людей у світі (близько 3.5 млрд) зазначили, що допомагали незнайомцям протягом 2021 року, що є абсолютним рекордом за час існування рейтингу. Потреба, спричинена пандемією, та почуття спільності та солідарності, ймовірно, є головними причинами зростання.

Культура благодійності активно розвивалася в Україні і до повномасштабного вторгнення, а зараз ми отримали потужний поштовх для подальшого розвитку. Суспільство ще більше впевнилося у важливості підтримки, допомоги та у силі маленької заради великої мети. 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я