Україна відзначає День Державного Прапора

Сьогодні, 23 серпня, в Україні відзначається День Державного Прапора. У військових частинах та державних установах урочисто проводять церемонію підняття державного прапора. На Софійській площі в ...

прапор
Україна відзначає День Державного Прапора

Сьогодні, 23 серпня, в Україні відзначається День Державного Прапора. У військових частинах та державних установах урочисто проводять церемонію підняття державного прапора.

На Софійській площі в урочистій церемонії підняття Державного Прапора взяли участь Президент Петро Порошенко та донька Героя України Володимира Рибака – Марія.

Церемонія підняття Державного Прапора України на Софійській площі.

Церемонія підняття Державного Прапора України на Софійській площі. Фото 

прапор

23-25 серпня 2015 року на Софійській площі у Києві відбулась виставка «Прапорів-реліквій».

23-25 серпня 2015 року на Софійській площі у Києві відбулась виставка «Прапорів-реліквій».

23-25 серпня 2015 року на Софійській площі у Києві відбулась виставка «Прапорів-реліквій».

23-25 серпня 2015 року на Софійській площі у Києві відбулась виставка «Прапорів-реліквій».

Український прапор на блок-пості поблизу Слов'янська

Український прапор на блок-пості поблизу міста Слов’янськ

прапор

Прапор на Майдані (2013-2014)

 

____________________________

Довідково:

На загальнодержавному рівні свято встановлено указом Президента України Леоніда Кучми № 987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004. Цей указ було доповнено Указом Президента України Віктора Ющенко№ 602/2009 «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року N 987», яким було засновано підняття Прапора України у День Державного Прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів. Поточну редакцію указу опубліковано на сайті Верховної Ради України.

Раніше День Державного Прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією. За офіційною версією, 23 серпня 1991 року — після провалу путчу в Москві — група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради. Освячення Національного прапора було проведено священиком УАПЦ Петром Бойком. Якраз до цієї події і прив’язаний Указ Президента України, Л.Кучми, «Про День Державного Прапора України» № 987/2004, написана відповідна картина на стіні ВРУ, а цей прапор, як реліквія, урочисто зберігається під склом в музеї ВРУ. Наступного дня Україна проголосила незалежність.

Проте учасники тих подій називають іншу дату внесення прапора до зали засідань. Це підтверджує стенограма засідання позачергової сесії Верховної Ради України від 24 серпня 1991 року:

Чорновіл В. М.: «Шановні колеги! Я хочу запропонувати невеличке доповнення. Мені сказали, що на вулиці є той прапор, з яким українці стояли на барикадах біля Верховної Ради Росії. Я прошу, щоб саме цей прапор був встановлений у нашому залі. І ще я пропоную, щоб до того, коли приймемо рішення про національну символіку, про національний прапор, наш прапор був піднятий над куполом верховної Ради».

18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України своєю Постановою «Про прапор України» фактично надала синьо-жовтому біколору статус офіційного прапора країни. З цього дня під цим прапором починають зустрічати іноземних гостей, приймати присягу військовослужбовці, працювати посольства України, він вивішується в ООН.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Мистецтво без бар'єрів: у Тернополі людей з інвалідністю залучатимуть до громадських активностей

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади