Українські громади шукають нові форми партнерства з громадськими організаціями

Конкурс проєктів для громадських організацій як  форма співпраці органів місцевого самоврядування та громадських організацій в громадах була визначена основною учасниками навчального семінару в ...

фото 2
Українські громади шукають нові форми партнерства з громадськими організаціями

Конкурс проєктів для громадських організацій як  форма співпраці органів місцевого самоврядування та громадських організацій в громадах була визначена основною учасниками навчального семінару в рамках проєкту «Впровадження нових форм співпраці влади та громадських організацій на місцевому рівні», що реалізується  Громадською спілкою “Громадські ініціативи України”.

Захід відбувся 18-19 вересня в Чернігові та зібрав на навчання представників громад з Чигирина (Черкаська  область), Пирятина  (Полтавська область),    Тростянця (Сумська область)  та Прилук  (Чернігівська область).

Головною тезою навчальної зустрічі стала думка про те, що в умовах децентралізації, коли перед новими громадами постає все більше викликів з впорядкування життя у своїх громадах, настав час по-новому подивитися на роль громадських організацій в житті громад. Сьогодні громадські організації та ініціативи мають ставати повноцінними партнерами з органами самоврядування з вирішення проблем та надання послуг в громадах.

Тож учасники зустрічі спочатку проаналізували та представили існуючі на даний момент в їхніх  громадах інструменти співпраці влади та громадськості. Такий обмін досвідом засвідчив, що в громадах, які справді вбачають цінність у співпраці влади та громадськості,  вже напрацьовано багато інструментів – починаючи з «кави з мером»  і закінчуючи популярним сьогодні бюджетом участі. Той же аналіз показав, що співпраця з громадськими організаціями в кожній громаді не має уніфікованих практик та потребує вдосконалення.

фото 4

 Наступним кроком під час заходу стало визначення  напрямків співпраці влади та громадських активістів для спільної роботи щодо задоволення проблем (потреб ) громад. А «домашнім завданням» для учасників навчання стало напрацювання бачення конкретних кроків щодо запровадження нових форм співпраці влади та громадських організацій.

Це був другий  публічний захід, що відбувся в рамках проєкту «Впровадження нових форм співпраці влади та громадських організацій на місцевому рівні», що реалізується  Громадською спілкою “Громадські ініціативи України”, за підтримки National Endowment for Democracy (NED).

В рамках проєкту Спілка “Громадські ініціативи України”  у співпраці з місцевими громадами розробить та впровадить у вибраних  громадах місцеві програми підтримки громадянського суспільства, які включатимуть в себе дієві механізми співпраці  органів місцевого самоврядування з громадськими організаціями та ініціативними групами. Це допоможе зміцнити співпрацю і підвищити ефективність використання ресурсів місцевих громад.

Проєкт складається з навчального компоненту, спільної роботи над локальними програмами розвитку громадянського суспільства в ОТГ та менторського супроводу впровадження змін в громадах. Також буде проведена серія інтеграційних заходів для поглиблення співпраці і обміну досвідом.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”

Перші інсайти тижневого письмового марафону «Детектор життя»