Українські і міжнародні експерти розробили довготривалу програму допомоги переселенцям

Представники громадянського суспільства розробили довгострокові рекомендації щодо вирішення проблемних питань переселенців. Рекомендації стали підсумковим документом Міжнародної конференції ...

КримSОS
Українські і міжнародні експерти розробили довготривалу програму допомоги переселенцям

Представники громадянського суспільства розробили довгострокові рекомендації щодо вирішення проблемних питань переселенців. Рекомендації стали підсумковим документом Міжнародної конференції «Консолідація зусиль для довгострокових стратегічних програм для внутрішньо переміщених осіб: міжнародний досвід та імплементація в Україні», яка відбулася в Києві 2-3 вересня.

Конференція такого масштабу на тему внутрішнього переміщення відбулася в Україні вперше. Учасниками стали представники громадянського суспільства, які з початку конфлікту активно працюють з переселенцями. Вони взяли участь у конференції для того, щоб перейняти міжнародний досвід та розробити шляхи реалізації міжнародних практик в українських реаліях.

КримSOS

«Діячі громадянського суспільства повинні нагадувати чиновниками, щоб вони щось робили. Політики завжди мають тенденцію забувати про людей, і ми повинні бути підготовлені до того, що політики не завжди готові до рішучих дій», – зазначив Ханс Йоахим Хайнце, професор Рурського Університету в Бохум (Німеччина), спікер конференції.

КримSOS

За два дні учасники обговорили міжнародні стандарти, гуманітарне право, його застосування в Україні, права людини в умовах збройного конфлікту, роботу державних органів, законодавство з питань переселенців, координацію громадянського суспільства, його роль у розробці та імплементації довгострокових рішень.

За підсумками конференції були розроблені практичні рекомендації для комплексної роботи державного та громадського секторів у сфері захисту внутрішніх переселенців. До підготовки рекомендацій долучилися всі учасники конференції, що дало можливість об’єднати досвід і знання різних громадських організацій. Рекомендації стосуються питань розвитку громадянського суспільства, співпраці із зацікавленими сторонами, інформаційної політики, дослідницької роботи, а також планів на чергову міжнародну конференцію.

Рекомендації

КримSOS

***

Конференцію провела громадська ініціатива «КримSOS» в рамках програми «IDP Hub – місце для загальнонаціональної коордінації та обміну інформацією з метою інтеграції». Програма реалізується в Україні в рамках проекту «Українська ініціатива Зміцнення суспільної довіри» (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

ДжерелоКримSOS


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення