Українські компанії отримають від ЄБРР 20 тис євро на власні кліматичні проекти
5 грудня розпочинається прийом заявок від українських компаній на участь в V хвилі програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» від ЄБРР. Переможці отримають до 20 тис євро на реалізацію своїх ...
Додано:
Julia Fedotovskyh
5 грудня розпочинається прийом заявок від українських компаній на участь в V хвилі програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» від ЄБРР. Переможці отримають до 20 тис євро на реалізацію своїх кліматичних розробок.
Фінансову допомогу (далі – ваучер) отримають українські компанії, розробки яких спрямовані на скорочення обсягів споживання енергії та ресурсоємності підприємств, зменшення викидів парникових газів та негативного впливу на довкілля тощо. Дізнатись про переможців, які вже отримали ваучери на попередніх етапах програми,можна тут.
Взяти участь у програмі «Кліматичні Інноваційні Ваучери» можуть приватні компанії, які працюють на ринку не менше 1 року, зареєстровані в Україні та з українськими власниками. Потенційні учасники мають ознайомитись з правилами і заповнити заявку до 1 лютого 2019 року включно.
Сергій Масліченко, директор департаменту енергоефективності та змін клімату ЄБРР в Україні, зазначає: «ЄБРР продовжить підтримку кліматичних розробок українськими компаніями і в 2019 році. Проекти переможців V хвилі програми “Кліматичні Інноваційні Ваучери” зможуть отримати грантове фінансування на загальну суму 130 тис євро. Ми задоволені результатами попередніх чотирьох хвиль і сподіваємось на подальше збільшення якісних заявок від потенційних учасників.»
Програма реалізується за принципом співфінансування: грант покриває більшу частину (до 80%) витрат на впровадження кліматичної розробки згідно поданого проекту. Це означає, що компанія-отримувач ваучеру також здійснює частину необхідних інвестицій у розмірі не менше 25% від суми гранту.
Програма «Кліматичні Інноваційні Ваучери» започаткована в рамках програми ЄБРР «Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC) за фінансування Євросоюзу. В Україні її впроваджує ГО Greencubator.
Більше інформації щодо програми ви можете отримати, звернувшись до Керівника програм з підприємництва ГО Greencubator Надії Артем’євої: [email protected]. Або надіслати запит через форму зворотнього зв’язку на сайті програми.