Українські спеціалісти взяли участь у міжнародній конференції “Джойнта” у Молдові

Більше 80 працівників єврейських організацій з усієї України взяли участь у міжнародній конференції з неформальної єврейської освіти, яка пройшла у Кишиневі. Її організувала ведуча гуманітарна ...

1 (1)
Українські спеціалісти взяли участь у міжнародній конференції “Джойнта” у Молдові

Більше 80 працівників єврейських організацій з усієї України взяли участь у міжнародній конференції з неформальної єврейської освіти, яка пройшла у Кишиневі. Її організувала ведуча гуманітарна агенція “Джойнт” (JDC), яка працює у понад 70 країнах.

“Це – унікальна можливість для людей зібратися разом, обмінятися досвідом, надихнутися енергією та натхненням і поділитися цим зі своїми колегами, – зазначила директорка програм “Джойнт” в Україні Оксана Галькевич. – Адже у багатьох організацій під час гуманітарних місій виникає спокуса дегуманізувати людей, тому що нам усім здається, що коли людина перебуває у кризі, то її потрібно нагодувати, дати медикаменти, сховати від ракет і відвести до укриття, але при цьому ми забуваємо, що перед нами – живі люди. І їм також потрібно спілкуватися, бачитися один з одним і обніматися”

Серед учасників були директори благодійних організацій, волонтери та освітяни, які працюють на базі єврейських громад. Для них організатори підготували різноманітну п’ятиденну програму, яка складалася з професійних лекцій, а також тренінгів з єврейської культури, психології, майстер-класи, а представники з України отримали можливість також відвідати індивідуальні консультації з психологами.

“Порівняно з минулим роком ми суттєво урізноманітнили програму конференції: були і лекції для професійних груп, і чисельні майстер-класи з арту та командоутворення, психологічні групи. Це – чудова платформа для нетворкінгу, де люди з різних міст можуть поспілкуватися, обмінятися досвідом та отримати професійні знання, які потім будуть розвивати у своїх громадах”, – відзначив організатор конференції Микола Райлян.    

3 (1)

На конференції також виступали лектори з Ізраїлю: Ніл Мерсер навчав учасників командоутворенню, Аріель Златкін та Асі Каніель розповідали про єврейські свята та культуру, Ніріт Крейман проводила майстер-класи з особистісного зростання, а Деббі Халалі – креативні воркшопи.  

Ганна Альтшулер, одна з учасниць, вже три роки є волонтеркою всеукраїнської організації Volunteer Community. У рідному Дніпрі дівчина опікується людьми похилого віку: роздає продуктові набори, проводить для бабусь і дідусів святкові та освітні заходи в онлайн форматі. Каже, що отримала безцінний досвід, беручи участь у конференції: “Для мене було дуже важливим обмінятися досвідом з іншими учасниками й поспілкуватися, а також отримати підтримку та поради від лекторів. Було багато цікавих лекцій, зокрема, з командоутворення”.  

Наприкінці конференції, організатори відзначили волонтерів з Молдови премією Маршала Вайнберга, яку заснував “Джойнт” два роки тому. Минулорічними її переможцями стали волонтери проєкту “Твори добро, Україно!” з Запоріжжя.  

Загалом, участь у конференції взяли 130 спеціалістів єврейських організацій з України, Молдови та Грузії.

5 (1)


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я