Український інститут спільно з Docudays UA створює можливості для кінематографістів

До 22 лютого триває прийом заявок на участь у Ukrainian Doc Preview, презентації міжнародним експертам українських повнометражних документальних проєктів на стадії виробництва/поствиробництва. Цього ...

ukr_doc_preview
Український інститут спільно з Docudays UA створює можливості для кінематографістів

До 22 лютого триває прийом заявок на участь у Ukrainian Doc Preview, презентації міжнародним експертам українських повнометражних документальних проєктів на стадії виробництва/поствиробництва. Цього року подія традиційно стала можлива завдяки співпраці Docudays UA та Українського інституту. Ukrainian Doc Preview 2021 відбудеться 29 березня в межах індустрійної платформи DOCU/ПРО на фестивалі Docudays UA.

«Пандемія підірвала усталену систему кінофестивального нетворкінгу, завдяки якому вирішувалася доля багатьох фільмів, – розповідає Ольга Бірзул, керівниця напряму «Кіно» Українського інституту. – Нова реальність змусила шукати формати, які були б ефективними для кіноіндустрії в умовах локдауну.

Зокрема, Український інститут спільно з Docudays UA протестили формат онлайн-шоукейсу українських документальних проєктів Ukrainian Doc Preview 2020. Завдяки йому шість проєктів-учасників знайшли міжнародну підтримку: від пошуку додаткового фінансування до дистрибуції. Таке партнерство і синергія сприяють пошуку можливостей і нестандартних рішень, роблять українську документалістику життєстійкою, сильною та видимою на міжнародному рівні».

Цьогоріч шоукейс пройде онлайн, як і решта подій індустрійної платформи фестивалю. До цього учасники та учасниці матимуть змогу пройти триденний воркшоп з одними з найкращих тьюторок міжнародної кіноіндустрії.

«Українське документальне кіно стрімко затверджує себе на міжнародній арені. Так, іноземний глядач, чи то  звичайний, чи то професійний, добре знає такі українські хіти минулого року, як  “Земля блакитна, ніби апельсин” Іри Цилік та “Цей дощ ніколи не скінчиться” Аліни Горлової. Завдяки успіхам такої документалістики – авторської, складної – Україна стає не просто екзотичним місцем  для сервісних кінозйомок, а незалежним гравцем. Стає країною, яка розповідає про себе самостійно, а не через сторонніх випадкових споглядальників», – зазначає Дар’я Бассель, очільниця індустрійної платформи DOCU/ПРО.

Учасники Ukrainian Doc Preview також зможуть відвідати майстер-класи з монтажу, особливостей копродукції фільмів, міжнародного фінансування та просування фільмів за кордоном.

Докладніше про подання та можливості цьогорічного шоукейсу для проєктів-учасників за посиланням.

 

Український інститут – державна інституція в сфері управління Міністерства закордонних справ України. Місія Українського інституту – зміцнення міжнародної і внутрішньої суб’єктності України засобами культурної дипломатії. Український інститут налагоджує міжнародні культурні зв’язки між людьми та інституціями і створює можливості для взаємодії українців зі світом.

 

Джерело: Docudays UA.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я