Укрупнення районів може нести загрозу бюджетним відносинам у містах та ОТГ

Асоціація міст України наголошує, що положення проекту щодо укрупнення районів несуть загрози порушення функціонування бюджетної системи в цілому і бюджетних відносин у містах обласного значення та ...

Додано:
at

amu_230620
Укрупнення районів може нести загрозу бюджетним відносинам у містах та ОТГ

Асоціація міст України наголошує, що положення проекту щодо укрупнення районів несуть загрози порушення функціонування бюджетної системи в цілому і бюджетних відносин у містах обласного значення та самих районів зокрема. 

Нагадаємо, минулого тижня Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні своїм розпорядженням  схвалив проєкт Постанови Верховної Ради «Про утворення та ліквідацію районів». В свою чергу, Асоціація міст України не підтримує цей проект Постанови і свої висновки та пропозиції направила у профільний Комітет. 

АМУ вважає, що питання зміни адміністративно-територіального устрою повинно розглядатися одночасно зі змінами до бюджетного законодавства – із розмежуванням доходів і видатків між відповідними рівнями місцевого самоврядування.

Зокрема, консультантка Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України з бюджетних питань Юлія Забродкіна підкреслює, що реформування на рівні районів варто розпочинати із внесення змін до Бюджетного кодексу. 

“Необхідно чітко визначити — які фінансові повноваження закріплюються за районною владою, які за органами місцевого самоврядування, зокрема за об’єднаними громадами. Це все має бути чітко прописано в Бюджетному кодексі України. 

У 2014-2015 роках реформа децентралізації розпочиналася саме із внесення змін до Бюджетного кодексу.  Все було зроблено послідовно, щоб громади, які об’єднуються, бачили і розуміли – до чого вони йдуть і що будуть мати у подальшому, який у них буде фінансовий ресурс і які видаткові повноваження”, – зазначає Юлія Забродкіна. 

Вона підкреслює, що питання укрупнення районів, які розглядаються нині на державному рівні, та подальші дії з реформування субрегіонального рівня мають враховувати позицію органів місцевого самоврядування та спрямовуватись, в першу чергу на покращення рівня якості життя та надання послуг місцевим жителям. 

______________ 

Миколаївське РВ АМУ

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Історія про виклики війни та допомогу дітям на Харківщині

Асоціація громадських радників України розробила Порадник безпеки для мешканців громад

Проєкт «Караван громадянської освіти у Литві та Польщі» увійшов до четвірки найбільш інноваційних