Управління проєктами відбудови: U-LEAD навчатиме фахівців громад
Нова навчальна програма від U-LEAD: «Кроки для спеціалістів. Управління проєктами відбудови в територіальних громадах» допоможе покращити фахові компетенції спеціалістів ОМС для якісної відбудови ...
Додано:
Наталія Вінничук
Нова навчальна програма від U-LEAD: «Кроки для спеціалістів. Управління проєктами відбудови в територіальних громадах» допоможе покращити фахові компетенції спеціалістів ОМС для якісної відбудови зруйнованої війною інфраструктури.
Відбудова зруйнованої під час повномасштабного вторгнення інфраструктури громад — комплексний процес. Він потребує не лише ресурсів, але й фахівців, які мають достатньо знань та навичок для планування та реалізації проєктів відновлення. Покращити фахові компетенції спеціалістів ОМС допоможе нова навчальна програма від U-LEAD: «Кроки для спеціалістів. Управління проєктами відбудови в територіальних громадах».
Про основні складові навчальної програми та акценти розповіли під час промо-заходу модератори: радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування регіонального офісу U-LEAD у Черкаській області Юлія Поліщук та радниця з питань муніципального управління і фінансів регіонального офісу U-LEAD у Харківській області Марина Гончаренко.
Насамперед комплексна навчальна програма допоможе підвищити професійні компетенції фахівців ОМС щодо реалізації функцій замовника будівництва, які можуть бути покладені як на ОМС, так і на комунальні заклади та установи.
«Ці “Кроки” стосуються саме твердих проєктів, ми будемо говорити про відбудову об’єктів нерухомості. Йтиметься про весь процес відбудови з моменту формування проєктної команди і відбору проєктних ідей до оформлення права власності на збудований об’єкт нерухомості», — зазначила Юлія Поліщук.
Навчальна програма триватиме 6 тижнів та буде складатися із 5 семінарів та 5 тренінгів.
Юлія Поліщук переконана, що важливим елементом навчання стануть практичні тренінги, зокрема, з організації та проведення архітектурних конкурсів у громадах, розроблення проєктно-кошторисної документації, дотримання вимог антикорупційного законодавства в процесі проведення публічних закупівель ПКД, послуг авторського і технічного нагляду.
Окремою важливою темою стане управління процесами будівництва та введення об’єкта в експлуатацію. Тут експерти навчатимуть представників громад ключовим моментам роботи з підрядними організаціями, зокрема захисту інтересів замовника на етапі укладання договору, а на етапі виконання робіт — щодо дотримання строків та якості будівельних робіт.
Невід’ємним компонентом навчальної програми стануть механізми взаємодії з громадськістю в процесах відбудови, які українські громади лише починають опановувати.
«Мешканці громади є не лише вигодонабувачами, але і помічниками влади в управлінні процесами відбудови — джерелом знань, вмінь та певної експертизи. Активне залучення забезпечує сталість проєктів відбудови та може стати передумовою для додаткового фінансування проєктів відбудови у громадах».
Своєю чергою, Марина Гончаренко акцентувала увагу на критеріях участі у навчальній програмі. Буде відібрано 30 команд громад з населенням до 50 тисяч мешканців. Кожна команда має складатися з двох представників ОМС, які займаються адмініструванням проєктів відбудови у громаді.