Урочисте відкриття програми «Адвокат Майбутнього»

У Будинку прийомів уряду відбулося офіційне відкриття програми «Адвокат Майбутнього» — першої всеукраїнської програми професійного розвитку для адвокатів, під час якого презентували підхід до ...

Додано:
TomorrowsLawyer

16797271_1110912735697799_8698307102629250633_o
Урочисте відкриття програми «Адвокат Майбутнього»

У Будинку прийомів уряду відбулося офіційне відкриття програми «Адвокат Майбутнього» — першої всеукраїнської програми професійного розвитку для адвокатів, під час якого презентували підхід до реалізації навчальної Програми та її основні складові. Учасники першої сотні мали можливість познайомитися з розробниками Програми, експертами та тренерами, а також почути про досвід співпраці між юридичними спільнотами України та Канади у сфері професійного розвитку.

Модератором заходу виступив Андрій Вишневський, керівник програми «Адвокат Майбутнього». З вітальними словами до учасників звернулись: Роман Ващук, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні, Павло Петренко, Міністр юстиції України, Денис Бугай, Президент Асоціації правників України, Карім Моркос, Директор, голова відділу міжнародного розвитку, Посольства Канади в Україні, Лариса Бізо, Віце-президент Канадського бюро міжнародної освіти, директор проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», Шейла Редел, Експерт з питань професійного розвитку Канадської асоціації юристів, Вікторія Мітько, Голова правління ГО «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу».

Відкриваючи церемонію Андрій Вишневський зауважив, що наявність і залучення професійних, компетентних та доброчесних представників юридичної професії має ключове значення для життєздатності системи правової допомоги в Україні і для надання якісної правової допомоги населенню України. Завдяки програмі «Адвокат Майбутнього» українські адвокати мають можливість вчитися на основі найкращого канадського досвіду та покращувати свої професійні навички. «Впевнені, що ця Програма сприятиме зміцненню верховенства права в Україні та реформам у сфері правосуддя», — зазначив він.

«Канада ділиться своїм досвідом, аби допомогти вам захищати права найбільш вразливих груп населення в Україні. Життєздатна система правової допомоги потребує професійних та чесних адвокатів. Я сподіваюся, що ця тренінгова програма дозволить вам самовдосконалитися та зробити внесок у розвиток юридичної спільноти, а отже стати справжніми «адвокатами майбутнього», — підкреслив Роман Ващук.

Павло Петренко розпочав свій виступ зі слів, що дуже радий бути сьогодні в колі правників, друзів, людей, які щодня несуть громадянам України право і справедливість. «Як сказав один з філософів, рівність прав — це не тільки те, що ними можна скористатися, а те, що ці права дані людям від народження. І саме захисниками права кожного є адвокати. Адвокат і юрист — це не професія, а стиль життя. Коли нецікаві літери та речення закону перетворюєш на живе спілкування та робиш сенсом свого життя. Цей захід – унікальна можливість обмінюватись досвідом», — зазначив він.

«Це перший настільки масштабний проект для юридичної спільноти в Україні. Не просто унікальна платформа професійного розвитку, це соціальна та інтелектуальна інвестиція. Більше року підготовчої роботи, відрядження до Канади, тижнева оціночна сесія та стратегічні наради з колегами з Канади, відбірковий конкурс, обробка більше 700 анкет адвокатів, співбесіди з десятками потенційних експертів та тренерів вже позаду», — розповів Денис Бугай.

За словами Дениса Бугая ключова особливість полягає в тому, що програма «Адвокат Майбутнього» має на меті створити горизонтальну комунікацію між професіоналами з усіх регіонів країни, об’єднати прогресивні сили адвокатури в єдину мережу, сприяти впровадженню реформ як на регіональному, так і державному рівнях. Основний критерій для адвоката майбутнього — наскільки він готовий стати агентом змін та виступити лідером нового часу, відповідати високим стандартам етики професії та мати бажання ламати існуючі корупційні та протизаконні практики.

Карім Моркос зуважив, що довіра є надважливою в системі правосуддя в Україні. І адвокатура має сприяти розбудові цієї довіри. Тренінгова програма «Адвокат Майбутнього» допоможе адвокатам надавати правничу допомогу відповідно до найвищих професійних та етичних стандартів. Ми сподіваємося, що Програма сприятиме розвитку спроможності адвокатів відігравати ключову роль у встановленні верховенства права та розбудові справедливої та доступної системи правосуддя в Україні.

«В основі будь-якої програми професійного розвитку адвокатів має бути, насамперед, захист прав людини. Це означає, що адвокати мають розуміти потреби клієнтів, а особливо – потреби вразливих груп населення, адже від цього залежить доступ людей до правосуддя та якість правової допомоги. Проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні» підтримує розробку та впровадження Програми «Адвокат Майбутнього», оскільки ми переконані, що необхідно інвестувати у розвиток професійної адвокатської спільноти, яка відіграє важливу роль у підтримці сталого розвитку системи надання безоплатної правової допомоги в Україні. Ми впевнені в успіху цієї Програми, яка ґрунтується на найкращому канадському, міжнародному та українському досвіді», — повідомила Лариса Бізо.

За словами Шейли Редел канадський та світовий досвід свідчить, що надзвичайно важливим для адвокатів є розвиток саме навичок надання правової допомоги, як-от ефективної комунікації з різними зацікавленими сторонами, з клієнтами насамперед. Особлива увага під час навчання адвокатів в Канаді приділяється питанням етики, адже дотримання етичних принципів діяльності напряму впливає на якість правової допомоги та репутацію адвоката. В Програмі «Адвокат Майбутнього» ця тема є наскрізною і є складовою кожного модулю. «Я дуже рада, що маю можливість передати свій багаторічний досвід навчання канадських адвокатів колегам в Україні. Я щаслива співпрацювати з чудовою командою програми «Адвокат Майбутнього», — повідомила Шейла Редел.

«В силу публічності професії, яка передбачає спілкування з різними верствами суспільства, адвокат просто зобов’язаний бути мірилом честі, гідності та шанобливого ставлення до людей: клієнтів, колег, процесуальних опонентів, представників ЗМІ. Нині ми мимоволі втягуємося у всілякі баталії, політичні ігри, корпоративні битви. Хоча, будучи представником мирної професії, адвокату необхідно вміти будувати мости, а не стіни і барикади. І такий запит суспільства витає в повітрі. Щоб рухатися вперед, необхідно дивитися в одну сторону, об’єднувати, бути привабливим та активним. А також вміти віддавати, домовлятися, бути чесним в професії, доброзичливим з оточуючими. Давайте продовжувати цьому вчитися, розуміючи, що зміни в цілому починаються з кожного із нас», — зазначила Вікторія Мітько.

Програма «Адвокат Майбутнього» покликана сформувати професійне співтовариство адвокатів, члени якого будуть активними агентами змін з високоетичними стандартами роботи, впроваджувати реформи як на регіональному, так і державному рівнях, готові вдосконалювати єдині стандарти надання правничої допомоги та ефективної реалізації повноважень адвокатського самоврядування.

Програма реалізується Асоціацією правників України (АПУ) та Всеукраїнським об’єднанням адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу (BALAP) за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги, та фінансується Урядом Канади.

Нагадаємо, що в січні 2017 року з 707 заявок адвокатів було сформовано першу сотню відібраних учасників програми «Адвокат Майбутнього», які протягом року пройдуть навчання в чотирьох містах країни – Києві, Львові, Одесі та Харкові.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я