Уряд підтримав визнати 26 лютого Днем опору кримчан російській агресії
Сьогодні, 6 липня 2016 року, під час засідання Кабінету Міністрів України було одноголосно підтримано проект Указу Президента України «Про День опору кримчан російській агресії», який має на меті ...
Додано:
Громадський Простір
Сьогодні, 6 липня 2016 року, під час засідання Кабінету Міністрів України було одноголосно підтримано проект Указу Президента України «Про День опору кримчан російській агресії», який має на меті вшанування патріотизму та мужності жителів Криму в боротьбі проти агресії Російської Федерації.
Згідно з документом, для реалізації зазначеної мети, відзначати День опору пропонується щорічно 26 лютого, оскільки саме в цей день на заклик Меджлісу кримських татар вийшли тисячі жителів Криму до будинку кримського парламенту на захист територіальної цілісності України, та не дали голосувати кримським депутатам за сепаратистські рішення.
Еміне Джепарова, Перший заступник Міністра інформаційної політики України, під час засідання зауважила, що МІП ініціювало визнання 26 лютого днем спротиву на знак підтримки українців в Криму, які залишаються патріотами своєї країни.
«26 лютого 2014 року – масовий мітинг на заклик Меджлісу, який не дозволив голосувати парламенту за сепаратистські рішення, змінив хід захоплення півострова. Вже 27 лютого Росія була змушена до силового захоплення півострова. Цей день не дозволив Росії довести всьому світу, що жителі Криму за російський Крим. Відзначати День опору важливо й для консолідації українців, адже РФ-пропаганда доводить, що всі в Криму щасливі жити в «рідній гавані», та повністю підтримали «референдум». Тому варто казати про спротив, через який українців в Криму сьогодні судять, вбивають, катують, забороняють Меджліс та мітинги кримських татар тощо”, - наголосила Джапарова.
Прийняття проекту Указу Президента України «Про День опору кримчан російській агресії» дозволить ввести 26 лютого до офіційного календаря та буде ще одним приводом до широкого інформаційного висвітлення теми Криму.
Джерело: МІП