Уряд вже має План як долати бідність цього року
Ще 2016 року Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням затвердив державну Стратегію подолання бідності, розраховану на виконання до 2020 року. Інструментами її реалізації є річні Плани, які ...
Додано:
Олександр Северин
Ще 2016 року Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням затвердив державну Стратегію подолання бідності, розраховану на виконання до 2020 року. Інструментами її реалізації є річні Плани, які доручено Міністерству соціальної політики “разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та сторонами соціального діалогу” розробляти і подавати на затвердження КМУ щороку до 01 грудня.
Проминув грудень, січень, закінчувався лютий, а Плану на поточний 2019 рік все не вдавалося знайти ані на урядовому сайті, ані у розділі “Законодавство” офіційного сайту ВР України, ані ще десь. Відтак це спонукало адресувати Уряду відповідний запит.
У датованій 22.02.19 відповіді Секретаріатом КМУ повідомлено, що План заходів на 2019 рік врешті прийнято (за два дні до надання відповіді на запит, що наводить на роздуми про взаємозв’язок між отриманням запита і затвердженням Стратегії), ознайомитися з цим чималим документом вже можна ТУТ.
У будь-якому разі залишається побажати Уряду наполегливості у виконанні запланованого, адже це підсумковий рік, після якого слід очікувати на затвердження нової Стратегії (чи іншого програмного документа, спрямованого на подолання бідності та її проявів у суспільстві).
Своєю чергою, реалізуючи, за допомоги Міжнародного фонду “Відродження”, у Скадовському та Чаплинському районах Херсонської області пілотний проект з дослідження культури бідності (низки специфічних світоглядних на поведінкових установок, пов’язаних з бідністю), Центр близькосхідних досліджень (AMES) планує, на підставі результатів “польових” досліджень та експертних обговорень, надати профільним суб’єктам владних повноважень комплекс рекомендацій для врахування у державній та місцевих політиках щодо подолання чи то трансформації культури бідності, як чинника, що має негативний вплив на розвиток країни, громадянського суспільства, на політичну культуру, на взаємовідносини суспільства і держави, становить загрозу демократичному вектору розвитку України, її національній безпеці і, у підсумку – її майбутньому.
****
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту “Дослідження культури бідності”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження»