Усиновлення в Україні можливе й у часи війни

Попри воєнний стан на території України можливо усиновити дитину там, де працюють суди. Про це в ефірі телеканалу «Київ» розповіла Ірина Васильєва, програмна координаторка проєкту ЮНІСЕФ в Україні ...

Дизайн без названия (2)
Усиновлення в Україні можливе й у часи війни

Попри воєнний стан на території України можливо усиновити дитину там, де працюють суди. Про це в ефірі телеканалу «Київ» розповіла Ірина Васильєва, програмна координаторка проєкту ЮНІСЕФ в Україні «Турботливі родини для 1000 дітей», що втілює Громадська спілка «Українська мережа за права дитини» (УМПД).  

«Усиновлення – це судове рішення… ми розуміємо наскільки у нас завантажені суди, оскільки вони розглядають справи й з окупованих територій, якщо вони передані під їх юрисдикцію. І взагалі самих суддів у нас не вистачає, – зазначає Ірина, – Мова іде про місяці (розгляд справи, – прим.ред), але на жаль бувають  різні приклади».        

На процес усиновлення впливає правовий статус дитини: чи поставили її на облік дітей, які мають підстави для усиновлення. Також якщо були втрачені документи під час евакуації чи з інших причин – потрібен час для їх відновлення.  

Допомогти з цими та іншими проблемами покликаний новий проєкт  «Турботливі родини для 1000 дітей». Спеціалісти УМПД разом з юристами та регіональними партнерами працюють, щоб дитину якомога швидше влаштували до нової сім’ї. Запити на допомогу  можна спрямувати у чат в Telegram «Тисячі ❤️ родин». А згодом для консультацій та допомоги запустять «гарячу лінію». 

Проєкт Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» в Україні «Турботливі родини для 1000 дітей» впроваджує Громадська спілка «Українська мережа за права дитини». Він поширюється на територію України з фокусом на Вінницьку, Чернівецьку, Закарпатську, Івано-Франківську, Харківську, Житомирську, Дніпропетровську, Київську області та м. Київ.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я