УВКБ ООН стурбоване законопроектом, який може вплинути на права переміщених із Криму осіб

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) глибоко стурбоване тим фактом, що законопроект, який наразі розглядається українським парламентом, може посилити ризики переміщення з Криму та може ...

ООН
УВКБ ООН стурбоване законопроектом, який може вплинути на права переміщених із Криму осіб

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) глибоко стурбоване тим фактом, що законопроект, який наразі розглядається українським парламентом, може посилити ризики переміщення з Криму та може обмежити права внутрішньо переміщених осіб.

Хоча УВКБ ООН вітає зусилля Парламенту врахувати потреби осіб, переміщених з Криму, Агентство висловлює своє занепокоєння щодо обмежень у сфері економічних прав, регулювання власності та свободи пересувань, які передбачені законопроектом та суперечать міжнародним правовим нормам.

Один із аспектів законопроекту, що є важливим з позиції діяльності Агентства, – це обмеження свободи пересувань. Такі обмеження можуть ускладнити чи практично унеможливити для певних осіб можливість відвідати членів сім’ї, отримати медичну допомогу чи розпоряджатися своєю власністю у Криму.

Згідно міжнародних стандартів, переміщені особи повинні мати свободу пересування, що також передбачено українським законодавством.

Вінсент Кошетель, Директор Бюро Європи УВКБ ООН, зазначає, що передбачені у законопроекті обмеження економічної діяльності та супутні міри кримінальної відповідальності «поставлять жителів Криму перед вкрай складною дилемою: залишитися та порушувати українське законодавство, або виїхати. Можливо, багато осіб будуть змушені прийняти рішення залишити свої домівки, родини та громади. Національне законодавство та місцеві положення не повинні змушувати людей приймати такі непрості рішення».

Агентство ООН у справах біженців стурбоване, що законопроект може бути прийнятим за пришвидшеною процедурою без проведення необхідних консультацій та врахування позицій громадянського суспільства, відповідних організацій та представників міжнародної спільноти. УВКБ ООН закликає український парламент до співпраці з ключовими партнерами та особами, на яких вплине прийняття законопроекту. УВКБ ООН готове надати необхідну для цього технічну допомогу та підтримку.

Джерело : Регіональне Представництво УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Обговорили співпрацю влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад та регіону

Яка вона — українська ідентичність? Відкриті читання «Живої бібліотеки» — на DOCUSPACE

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання