Ужгородська приймальня УГСПЛ презентує перші підсумки роботи в Закарпатській області

Відкрита у січні цього року приймальня у місті Ужгород найбільшої асоціації правозахисних організацій України підбиває підсумки роботи за перший квартал.  «Приймальня, яка відкрилася у нашому ...

Додано:
zakhromada

5-ст-1024x723
Ужгородська приймальня УГСПЛ презентує перші підсумки роботи в Закарпатській області

Відкрита у січні цього року приймальня у місті Ужгород найбільшої асоціації правозахисних організацій України підбиває підсумки роботи за перший квартал.

 «Приймальня, яка відкрилася у нашому місті, є унікальною тому, що окрім надання безкоштовної правової допомоги, ми організовуємо інформаційно-просвітницькі заходи та кампанії спрямовані на надання звичайним громадянам базових необхідних знань у сфері прав людини. Тож ми відкриті до співпраці і закликаємо громадські організації та активістів, освітян, бібліотекарів, органи місцевого самоврядування, журналістів долучатися до проведення спільних заходів», — наголосив координатор УГСПЛ в місті Ужгород, Борис Кондратюк.

Громадська приймальня Української гельсінської спілки з прав людини з успішними відгуками провела міжнародну документальну фотовиставку  «Війна за Мир». Виставка побувала у Хусті, Перечині, Львові, Кошицях та була представлена на міжнародному семінарі «Партнерство України та НАТО». До речі, на фотографіях зображені добровольці, зокрема бійці окремої зведеної штурмової роти  «Карпатська Січ» у складі 93 механізованої бригади Збройних сил України.

Закарпатська громада

Саме виставка «Війна за Мир» була представлена на фестивалі «Дні України» в місті Кошиці (Словацька Республіка). Мова йшла про окремий блок фотовиставки, а саме про задокументовані порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини, зокрема про порушення Додаткового протоколу ІІ до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949:

  • статті 16, про захист культурних цінностей та місць відправлення культу;
  • статті 4, про основні гарантії гуманного поводження, посягання на життя,  здоров’я, фізичний і психічний  стан  осіб,  отримання освіти дітьми та інше.

3

  • 5 1

«На даних фото Ви можете побачити чіткі фотодокази порушення прав людини. Для українського народу, як члена європейської спільноти, це – трагедія. Тому логічним і наступним кроком буде долучення приймальні УГСПЛ до процесу тиску на владу для ратифікації Римського статуту. Ми вимагаємо міжнародного правосуддя та хочемо унеможливити подальші злочини», – зазначив Борис Кондратюк, координатор громадської приймальні УГСПЛ в місті Ужгород.

УГСПЛ має велику методологічну базу та напрацювання у різних сферах щодо розбудови громадянського суспільства. Тож, пріоритетною в проведені інформаційних кампаній є співпраця з освітніми закладами, вишами  та бібліотеками.

У рамках програми Української Гельсінської спілки з прав людини  діє Центр стратегічних справ.  Якщо проблема набуває системності (за кількістю справ), то таку справу можуть порушувати не лише на локальному рівні, але й на рівні національному. У разі ж, якщо всі національні важелі впливу вичерпані, справа  потрапляє на розгляд до Європейського суду з прав людини.

Одним з напрямків роботи приймальні є документування злочинів серед категорій населення, які стали свідками порушень прав людини в окупованому Криму чи зоні проведення антитерористичної операції.

Так за перший квартал задокументовано свідчення 4-х очевидців, які вимушено покинули свої домівки теперішньої зони АТО та стали свідками порушень.

ГП УГСПЛ в місті Ужгород домовилась про співпрацю у сфері проведення семінарів та надання первинної правової  допомоги з Перечинською міською радою . Співпрацю  підтвердили також Закарпатський обласний центр зайнятості, Ужгородська центральна міська бібліотека, Перечинська центральна районна бібліотека, Ужгородський міський комісаріат.

Після робочої зустрічі з мером міста Перечин на офіційному сайті Перечинської міської ради була розміщена google-форма, яка дає можливість в online-режимі отримувати питання і відповідати на звернення клієнтів.

4 березня 2016 року відбулась зустріч представників Ужгородської приймальні УГСПЛ,  ГО «Закарпатська громада»,  ОСН «Самоорганізація Оріховиці» та Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки.

У березні приймальня УГСПЛ долучилася до процесу обговорень стосовно засудження злочинів проти людства, а відтак і перейменувань вулиць, що мають відповідні назви.

18.03.2016 о 11.00 у приміщені Центру культур національних меншин Закарпаття ГП УГСПЛ в місті Ужгород провела виїзне засідання для надання безоплатної правової допомоги. Цільова аудиторія – учасники бойових дій. У ході зустрічі була проведена консультація на тему «Право на інформацію». Учасники зустрічі отримали вичерпну інформацію про можливості звернень до Ужгородської міської ради та прокуратури міста Ужгород. Одним з результатів зустрічі було сприяння приймальні УГСПЛ в наданні інформації, яку учасники бойових дій не могли отримати понад півроку.

Наданою УГСПЛ в Ужгороді клієнтам допомогою є переважно консультації та надання потрібної інформації, але сюди також належать постачання літератури та допомога у підготовці документів. Важливою для клієнта є можливість УГСПЛ звернутися на користь клієнта до об’єкта оскарження.

1 ст

Щодо категорій звернення до громадської приймальні слід відзначити, що найчисельнішою категорією є військовослужбовці та їх родини, наступними внутрішньо є переміщені особи, далі, як не дивно, це громадські активісти, а також пенсіонери. Звертаються і самотні матері, безробітні та бездомні особи, жертви насильства, засуджені та інші.

2 ст

 

З точки зору гендерного поділу до приймальні звертається більше чоловіків, аніж жінок.

6 ст

Об’єктом оскарження найчастіше виступають органи місцевого самоврядування, органи соціального захисту, міністерства оборони та їх підрозділи, правоохоронні органи та інше.

4 ст

Щодо суті звернень, то переважає соціальне забезпечення, далі це цивільне право, порушення прав споживача, майнове право та відшкодування шкоди.

3 ст

Найпоширенішим способом звернення є особистий прийом. Також часто це телефонні дзвінки і трохи рідше електронні звернення.

За цей час була налагоджена співпраця з такими організаціями, як : ГО «Справа Кольпінга  в  Україні», БФ  «Карітас», ГО «Закарпатський дім», ГО «Закарпаття-Донбас», ГО «Айдар волонтерська допомога», Інформаційний центр НАТО при Ужгородському національному університеті, ГО «Словацько-Український Центр Партнерства». Також у вигляді меморандума була задокументована співпраця з ГО «Простір молоді», ГО «Спілка медійників Закарпаття», Ужгородським місцевим центром з надання безоплатної вторинної допомоги.

Серед співробітників  та волонтерів приймальні є випускники  всеукраїнської  освітньої програми  «Розуміємо права людини», координатори проектів, юристи, політологи-аналітики, координатор Аmnesty Іnternational в Ужгороді та інші фахівці.

Нагадуємо: для того, аби потрапити на консультацію до юриста, можна зателефонувати або відвідати приймальню особисто в робочі дні, перед тим, обов’язково записавшись за тел.- 066 585 14 75.  Графік прийому: понеділок – п’ятниця, з 10:00 до 19:00.

Електрона адреса: [email protected]

Адреса громадської приймальні УГСПЛ  в Ужгород: площа Кирила і Мефодія, 1, кабінет 52 (5 поверх ).

Звернутися можна також,  заливши повідомлення  за  посиланням http://zakhrom.at.ua/index/0-3 або ж заповнивши google-форму.

Мережа громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини здійснює свою діяльність за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD), програма «Права людини понад усе» (Human Rights First).


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади