В Бершаді відкрили мандрівну виставку «На Зламі»

4 жовтня  в м.Бершадь, Вінницька область у приміщенні Бершадського краєзнавчого музею Східноукраїнський центр громадських ініціатив  презентував мандрівну виставку «На Зламі».Виставка «На Зламі» ...

Додано:
eucci

,thi
В Бершаді відкрили мандрівну виставку «На Зламі»

4 жовтня  в м.Бершадь, Вінницька область у приміщенні Бершадського краєзнавчого музею Східноукраїнський центр громадських ініціатив  презентував мандрівну виставку «На Зламі».

Виставка «На Зламі» відвідала вже понад 50 міст України. Вона складається з 18 стендів, які розповідають про різні злочини-злами в житті звичайних українців, що сталися внаслідок війни.

«Виставка базується на інформації до повномасштабного вторгнення, але описані проблеми зараз стосуються майже кожного. І таким чином ми запрошуємо глядачів поміркувати, що попри те, що свого часу Росія змогла окупувати частину території Донецької та Луганської областей, не сталося так, що вона вситилася цими територіями. Не сталося так, що ці злочини та ці страждання зупинилися», – розповіла представниця СЦГІ Нестеренко Надія.

На відкритті виступила Галина Тищенко, представниця Sema Ukraine. Вона розповіла про злочини російських військових, які пережила та побачила під час окупації у 2014 році та у 2022.

«Я, як живий свідок, хочу закликати вас, молодь, старші люди – розповідайте, говоріть своїм нащадкам, що росіяни жахливі речі з нами роблять. І виставка вам ще раз показує, що протягом скільки років ні перед чим вони не зупиняються. І нам потрібно це пам’ятати і гуртуватися, допомагати постраждалим і нашій армії чим можемо, бо інакше нас завтра може не бути», –  Галина наголосила на важливості говорити про пережите.

Відкриття відбулося на головній площі міста і всіх охочих, зокрема відвідувачів  місцевого ярмарку, запросили до детального огляду експозиції вже в приміщенні музею.  Також виставку відвідали представники місцевої влади, працівники культури, матері загиблих та полонених військовослужбовців, молодь.

«В нашій громаді теж дуже багато загиблих хлопців. Але те, що пережили люди  на окупованій території просто не вкладається в голову і ми будемо це показувати, будемо розказувати.
Такі заходи потрібні. Забувати не можна, що в нас продовжується війна. І ми повинні сьогодні бути підтримкою і постраждалим, і одне одному
», – емоційно підсумувала відкриття директорка музею Оксана Рудик. 

 

 

 

 

 

Презентація виставки “На Зламі” відбулася я в рамках проєкту “Підсилення громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі зусилля для протидії війні Росії проти України”, що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади