В Чернігові обговорили можливість створення Координаційного центру безпеки в місті

31 жовтня громадські активісти, представники поліції та місцевої влади зустрілися з метою обговорення нагальних питань забезпечення безпеки в місті Чернігові.Захід відкрила керівник програм ...

Додано:
Viktor Tarasov

Police.round.table_31.10.18_1
В Чернігові обговорили можливість створення Координаційного центру безпеки в місті

31 жовтня громадські активісти, представники поліції та місцевої влади зустрілися з метою обговорення нагальних питань забезпечення безпеки в місті Чернігові.

Захід відкрила керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Катерина Данькова, яка презентувала результати соціологічного дослідження «Безпечний Чернігів», проведеного травні-червні 2018 року. Згідно результатів опитування, більше половини жителів Чернігова – задоволені роботою поліції та довіряють поліцейським.

При цьому опитані чернігівці озвучили свої побажання щодо підвищення розкриття злочинів, проведення профілактичних заходів, посилення патрулювання у місті та залучення громади до покращення безпеки у місті шляхом спільних просвітницьких заходів та спільного патрулювання.

А найнагальнішими проблемами було названо торгівлю наркотиками, нелегальна торгівля алкоголем та цигарками, паркування автівок та вигул собак у недозволених місцях тощо.

Slide_1  Slide_2

З повною версію звіту за результатами соціологічного дослідження «Безпечний Чернігів» можна ознайомитися тут.

Крім того, Катерина Данькова розповіла про спільні заходи з Управлінням патрульної поліції в Чернігівській області. Серед них: впровадження інституту «Сусідська варта», проведення тренінгів з представниками поліції та громадськими активістами та інших заходів, які направлені на визначення нагальних питань у сфері безпеки та шляхів їх спільного вирішення, налагодження взаємодії, обмін досвіду у реалізації безпекових ініціатив.

Так, наприклад, в жовтні цього року представники патрульної поліції та представник ЧГКЗПЛ відвідали Одеську область, де ознайомились з досвідом розбудови безпечної громади в містах Одесі та Татарбунари. Особливої уваги заслуговує діяльність Координаційного офісу безпеки в невеликому містечку Татарбунари Одеської області.

«Це гарний приклад налагодженої співпраці між поліцією, місцевою владою та громадою задля вирішення нагальних питань в сфері безпеки. В першу чергу, офіс безпеки слугує дискусійним майданчиком, за допомогою якого є можливість підняти безпекові питання, які турбують громаду міста» – наголошує керівник проекту.

Можливість створення подібного Центру безпеки в місті Чернігові підтримали всі учасники зустрічі.

Зокрема, начальник Управління патрульної поліції в Чернігівській області Андрій Думич зазначив, що головною метою діяльності поліції є забезпечення безпечного життя громади, для чого найважливішим показником є саме довіра населення до поліції. Місцева влада та громадськість мають стати помічниками поліції заради покращення ситуації із забезпеченням безпеки та правопорядку в місті.

Саме тому мусить має бути налагоджена взаємодія поліції та громади в конкретних питаннях. Як приклад, однієї тільки громадської ініціативи не вистачає у вирішенні проблеми з безпритульними тваринами.

Стосовно боротьби з найголовнішою проблемою наркоманії було сказано, що недосконалість та двоякість законодавства заважає поліції ефективно боротися з наркоторгівлею.

Police.round.table_31.10.18_4 Police.round.table_31.10.18_6

Начальник відділу охорону публічного порядку Управління превентивної діяльності  ГУ Національної поліції в Чернігівській області Андрій Вовк підтримав колег в тому, що на рівні Чернігова та області наразі є цілий ряд невирішених безпекових проблем.

«Ми постійно звертаємося за допомогою до інших організацій, установ та жителів міста. Тож, на мою думку, створення Координаційного офісу безпеки є необхідністю для Чернігова, щоб всі жителі, які мають безпекові питання або ініціативи, могли звертатися саме туди», – зазначив представник обласної поліції.

Депутат Чернігівської міської ради Сергій Воробйов теж підтримує діалог поліції та громади. За його словами, до цього процесу варто долучати й місцевих депутатів. Але головні важелі є і мають використовуватися саме патрульною поліцією, яка наразі не завжди в повній мірі використовує свої повноваження для зменшення та профілактики правопорушень.

Як зазначив депутат, Чернігів завжди був відносно спокійним містом щодо криміногенної обстановки, проте в результаті воєнних дій в державі загальна картина правопорушень погіршилася. Тому варто посилювати взаємодію поліції з громадою та владою.

Керівник ГО «Центр профілактики «Вибір» Валерій Рябуха висловив думку, що Координаційний центр безпеки Чернігову потрібен, але він має бути не при поліції, а при міському голові. Адже безпека в громаді має бути забезпечена не лише щодо криміногенної ситуації, а й також в екологічних, протипожежних, техногенний, кібер-безпекових аспектах.

Начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами Чернігівської міської ради Андрій ТКАЧ вважає недоречним створення Координаційного центру безпеки саме при міській раді. За його словами такий центр має бути нейтральним майданчиком, який не належатиме якомусь певному органу, а даватиме свободу дій та рівні права для висловлення думки кожного громадянина.

Заступник начальника Комунального підприємства «Муніципальна варта» Чернігівської міської ради Ігор Дєдіков навів приклад роботи у сфері вирішення безпекових питань Ситуаційного центру в місті Вінниця, де представлені зокрема працівники ДСНС, патрульної та національної поліції, муніципальної варти, а також приєднаний колл-центр комунальних служб міста. Завдяки такому Ситуаційному центру є можливість швидко реагувати на всі проблеми з безпеки громадян, які виникають у Вінниці.

Керівник ГО «Крок до тварин» Тетяна Діденко наголосила, що незважаючи на першочерговість проблем з безпекою громадян, проблеми з тваринами теж є важливими на рівні громади. Тому питання з вигулом тварин, з жорстоким поводженням з ними та інші варто вирішувати спільно, поліпшуючи культурну свідомість громадян.

Представник ГО «RETRIEVAL Союз Антинаркотичних Спільнот» Вікторія Даниленко погодилася з тим, що в місті є проблема з нелегальною рекламою наркотичних сайтів та широким розповсюдженням наркотичних засобів. При цьому навіть студентська молодь вважає, що зарадити цьому зможе легалізація наркотиків. Саме тому варто терміново покращувати спільну роботу щодо профілактики та боротьби з прогресуючим розповсюдженням наркотиків.

Керівник Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних Микола Романов підтримав ідею створення Координаційного центру безпеки, до якого мають надходити повідомлення від громадян в режимі он-лайн (завдяки сучасним технологіям), а поліція вже має реагувати в рамках закону. За його словами, проблема з безхатченками теж напряму пов’язана з проблемою алкоголізму та наркоманії, і все це слід вирішувати спільно.

У процесі обговорення присутні дійшли до висновку, що створення Координаційного центру (офісу) безпеки в Чернігові може стати важливим кроком для забезпечення правопорядку у місті.

Впровадження такої ініціативи має відбуватися у тісній співпраці та обговоренні з поліцією, громадськими установами, місцевою владою, муніципальною вартою та жителями міста.

Проект «Безпечний Чернігів – спільний інтерес, спільна відповідальність» реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Програми «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини

Стресостійкість учасниць зросла на 49%. Підсумки програми «ReStart Свідомості» та гайд на Дія.Освіта

Чи впливає на податки та дохід отримана гуманітарна допомога від Благодійного фонду «ССС»?

У Підволочиській громаді відкрили молодіжний простір «Знайди себе»

Програма USAID DOBRE закупила для П’ядицької громади агро обладнання вартістю понад 1,2 мільйон

Безкоштовні онлайн-консультації від психологів та психіатрів для мешканців України