В Чернігові презентували Громадський центр правосуддя
24 вересня 2020 року в Чернігові відбулась презентація Громадського центру правосуддя. Захід проведений спільно з Чернігівським апеляційним судом та Територіальним управлінням Державної судової ...
Додано:
Viktor Tarasov
24 вересня 2020 року в Чернігові відбулась презентація Громадського центру правосуддя. Захід проведений спільно з Чернігівським апеляційним судом та Територіальним управлінням Державної судової адміістрації в Чернігівській області.
В презентації взяли участь судді апеляційного та районних судів області, помічники та керівники апарату судів, правники та представники громадськості.
Як зазначила керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова, Громадський центр правосуддя (ГЦП) в Чернігівській області функціонує в двох форматах – в м. Чернігові базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та в Ічнянській громаді на базі Ічнянського районного суду.
Зокрема Громадський центр правосуддя є просторовим майданчиком, де представники судової влади, правоохоронних органів, державної системи правової допомоги, органи місцевого самоврядування та громадськість об’єднають свої зусилля та ресурси для вирішення актуальних правових проблем на рівні громад м.Чернігова та Ічнянської ОТГ.
Послуги ГЦП є комплексними та включають первинну правову допомогу, юридичні консультації, вторинну правову допомогу в стратегічних справах, перенаправлення клієнтів, медіацію, фасилітацію процесів в громадах, правову просвіту, тощо.
Окрема увага в рамках діяльності ГЦП приділяється вирішенню проблем та викликів в громадах, що стосуються громадської безпеки, ювенальної превенції, протидії домашньому насильству, трудових та сімейних питань, пов’язаних з епідемією COVID-19 та карантинними обмеженнями, зокрема через застосування досудових та альтернативних методів вирішення спорів (медіації), забезпечення інших правових потреб незахищених верств населення на рівні громад м. Чернігова та м. Ічня та на рівні Чернігівської області.
В Чернігові діяльність ГЦП також окремо зосереджена на Чернігівському апеляційному суді та Деснянському районному суді м.Чернігова.
Важливим завданням філія ГЦП при Ічнянському районному суді Чернігівської області є надання безоплатної правової допомоги та розвиток Школи правових наук.
Учасники заходу обговорили перспективи розвитку таких центрів та плани роботи на найближчий період, а також можливість поширення діяльності Громадського центру правосуддя на інші суди Чернігівської області. Представники суддівської спільноти наголошували, на проблемах, які зараз стоять перед судами в умовах децентралізації та ситації, повязаної з COVID-19. Також наголошувалося, що є нагальна необхідність проведення навчання не лише для суддів, а й помічників суддів та керівників апарату за певними напрямками.
Голова Чернігівського апеляційного суду Геннадій Салай акцентував увагу присутніх на співпраці суду з Громадським центром правосуддя та Національним університетом «Чернігівська політехніка» в напрямку підготовки студентів-правників. Голова суду подякував за співпрацю та допомогу в підвищенні довіри до суду через проведення правопросвітницьких заходів.
Керівник апарату Чернігівського апеляційного суду Тетяна Кривонос також презентувала Центр професійного розвитку та комунікаційну стратегію Чернігівського апеляційного суду, метою якої є сприяння правовій просвіті, виховання правової культури, формування правильного сприйняття функцій правосуддя та його ролі в суспільстві, ролі судді в суспільстві та обмежень, що накладає на суддю виконання такої важливої функції.
Під час заходу представники суддівського корпусу ділились успішними практиками роботи та прийшли до висновку про необхідність публікацій «історій успіху» задля підвищення довіри до судів та підвищення правової культури громадян в сучасних умовах.
Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках проекту «Розбудова Громадського центру правосуддя в Чернігівській області», який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».