В Чернівцях відбувся круглий стіл «Незалежні ЗМІ – запорука демократичного суспільства»

Як працюватимуть районні друковані засоби масової інформації в умовах роздержавлення обговорили за круглим столом: «Незалежні ЗМІ – запорука демократичного суспільства». Участь у дискусії взяли ...

Додано:
[email protected]

IMG_3911
В Чернівцях відбувся круглий стіл «Незалежні ЗМІ – запорука демократичного суспільства»

Як працюватимуть районні друковані засоби масової інформації в умовах роздержавлення обговорили за круглим столом: «Незалежні ЗМІ – запорука демократичного суспільства». Участь у дискусії взяли представники ЗМІ, експерти та кандидати від політичних партій.

Голова ЧМГО «Фонд Буковина інноваційна» Ігор Мосін розповів про реалізацію проекту « Навчання журналістів районних ЗМІ, як запорука їх майбутньої незалежної діяльності», який впроваджувався за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США.

Тарас Халавка – заступник голови ЧМГО «Фонд «Буковина інноваційна» зауважив: «У всіх одинадцяти районних газет нашої  області засновниками є райради. Тобто райради, які суттєво оновляться після виборів є фактичними власниками цих ЗМІ. У 9 з них співзасновниками є ще й райадміністрації та трудові колективи».  З огляду на те, що власниками  районних газет є райради,  до участі в обговоренні запросили і кандидатів на майбутніх виборах в ці ради, аби заручитись їхньою підтримкою в процесі роздержавлення ЗМІ. Адже наразі ситуація з свободою слова та розвитком журналістики у районах залишає бажати кращого: «Керівники районів хочуть щоб їхня позиція висвітлювалась так як вони її бачать, та не дають простору для розвитку журналістики».

В обговоренні взяли участь і представники політичних партій. Василь Гошовський  (Громадський рух «Народний Контроль») запропонував підписати Публічний договір, в якому розмежувати права та обов’язки засновників районних газет. Віталій Мельничук (ВО «Свобода»): «Новоприйнятий закон  про місцеві вибори гарантує рівний вільний доступ до ЗМІ всім суб’єктам виборчого процесу, але разом з тим ми не маємо таких фінансових  ресурсів, щоб собі його забезпечити».

Представники журналістського середовища, а саме тих газет які вже пройшли цей етап, переконані що він є життєво необхідним. Анатолій Ісак (головний редактор газети «Буковина») відзначив: «роздержавлення необхідне, адже воно сприяє розвиткові громадської думки. Тих кого змусили передплати одну районну газету вже не зможуть передплачувати інші, незалежні газети. Те що громадські організації і міжнародні фонди вирішили допомогти районній пресі стани на шлях роздержавлення це безсумнівно позитивний процес».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”

Перші інсайти тижневого письмового марафону «Детектор життя»